DomůBývanieKrmivo pre psa alebo mačku musí mať vyvážené nutričné ​​hodnoty. A čo...

Krmivo pre psa alebo mačku musí mať vyvážené nutričné ​​hodnoty. A čo robiť pri citlivom zažívaní?

-

Či už máte doma psa alebo mačku, tak každý správny chovateľ sa sústredí okrem iného aj na kvalitnú stravu. Každý domáci maznáčik je trochu iný a vyžaduje inú skladbu potravy. Okrem iného je to dané aj tým, ako je konkrétne zviera aktívne, či sa zdržiava veľa vonku alebo skôr doma. Voľbou správneho krmiva potom predídeme rozvoju zdravotných problémov a napríklad aj obezity. Veľa domácich maznáčikov tiež trpí na najrôznejšie alergie a aj v tomto prípade je potrebné to zohľadniť vo výbere krmiva.

Každé psie plemeno je iné

Ako sme už spomínali v úvode, potreby každého zvieraťa sú iné av prípade psov sú rozdiely samozrejme medzi jednotlivými plemenami. Kvalitné krmivo dostupné na trhu môžeme rozdeliť do niekoľkých kategórií, a to na výrobky pre psov:

S nízkou aktivitou
Po sterilizácii
S citlivým zažívaním
Málo aktívny pes samozrejme nemôže prijímať toľko energie, ako veľmi aktívne plemeno, pretože jeho celkový denný výdaj je nižší. Rovnako sú špeciálne granule potrebné pre psov po sterilizácii, pretože taký pes má väčšiu náchylnosť napríklad k nadváhe. Máte psa, ktorý má citlivé zažívanie? Potom sú tu vynikajúce granule pre alergické psy. Ide o hypoalergénne krmivo, ktoré sa vyznačuje veľmi dobrou stráviteľnosťou. Riziko alergií znižujú suroviny, ktoré napríklad neobsahujú lepok, pšenicu alebo sóju, a tak významne znižujú riziko alergickej reakcie. Samozrejme toto krmivo môžete podávať aj psíkovi bez akýchkoľvek známok alergie, pokiaľ mu chcete dopriať tie najvyberanejšie kvalitné suroviny.

Granule vhodné pre mačky

Tiež pre mačku je samozrejme potrebné vybrať kvalitné krmivo, v tomto ohľade tu nie je žiadny rozdiel. Aj u mačiek tak stojí za to staviť na prospešné granule pre mačky, ktoré zaistia ich dobré prospievanie. Rovnako v tomto prípade si možno vyberať z rôznych druhov krmiva vrátane špecifických produktov určených napríklad pre miláčikov s alergiami.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek