DomůPre ŽenyS priateľom sme snívali o rodine. Keď sa dcéra narodila, urobil strašný...

S priateľom sme snívali o rodine. Keď sa dcéra narodila, urobil strašný podraz

-

S priateľom som bola od svojich pätnástich, bol moja prvá vážna známosť a veľká láska, o ktorej som si myslela, že bude trvať večne. Aj on sa vyjadroval v tom zmysle. Keď som neplánovane otehotnela, obaja sme odmietli sa dieťaťa vzdať. Po pôrode ale priateľ stratil o mňa aj dcéru záujem a začal sa správať tak, že som sa s ním musela rozísť. Nezdá sa, že by mu to vadilo, dcéru podľa vlastných slov považuje za svoju životnú chybu…

Prvá láska

S priateľom som sa zoznámila, keď som mala pätnásť. Bola moja úplne prvá vážna známosť, ale mala som pocit, že je to naozaj ten pravý. On bol o rok starší a prežívali sme lásku ako z filmu. Boli sme stále spolu, trávili sme spolu všetok voľný čas a čoskoro sme tiež začali premýšľať o budúcnosti. Plánovali sme, že až dorobím školu a nastúpim do práce, tak si nájdeme spoločné bývanie, zatiaľ sme bývali obaja u rodičov. Tiež sme už premýšľali o svadbe a deťoch, to všetko malo prísť, až budeme mať spoločné bývanie.

Neplánované tehotenstvo

Že sme obaja mladí, nám nevadilo, alebo aspoň mne to nevadilo a priateľ tiež nič nenamietal, naopak. Nášmu vzťahu som naozaj verila a bola v ňom šťastná. Brala som antikoncepciu, ale po dvoch rokoch som bola chorá a musela brať antibiotiká, takže zrejme došlo k jej zlyhaniu. Že som tehotná, som zistila krátko po sedemnástich narodeninách.

Prvá nevera

Vôbec sme s priateľom neuvažovali o tom, že by sme si dieťa nenechali. Našťastie aj naše rodiny boli ústretové, rodičia nás oboch nám veľmi pomohli, aj s bývaním. Všetko šlo celkom bezproblémovo až do konca šiesteho mesiaca, keď lekári zistili, že mi hrozí predčasný pôrod. Bola som nejaký čas v nemocnici a aj po návrate domov som nesmela mať sex. Vtedy ma priateľ prvýkrát podviedol.

Psychické zmeny u pacientov. Zdroj: Shutterstock

Odpustenie

Dozvedela som sa to náhodou od spoločnej kamarátky, ktorá sa nevedomky preriekla. Keď som potom na priateľa udrela, priznal, že k tomu došlo, s dievčaťom, ktoré ani veľmi nepoznal, a že to bolo iba raz. Veľmi sa ospravedlňoval s tým, že to bol len momentálny úlet, že ho to veľmi mrzí. Bola som z toho úplne v šoku, takú zradu som nečakala. Niekoľko dní som z toho bola úplne mimo. Ale nakoniec som sa rozhodla mu odpustiť, už kvôli nášmu dieťaťu.

Nezáujem o rodinu

Potom až do pôrodu bol náš vzťah zase pekný, priateľ mi so všetkým pomáhal. Keď sa naša dcéra narodila, myslela som, že sú všetky problémy za nami, mali sme pekné bývanie, priateľ mal dobrú prácu, ja materskú, tešila som sa, že teraz budeme rodina. Ale priateľ o nás s narodením malej úplne stratil záujem. Začal flákať prácu, stále ma kritizoval, niečo mi vyčítal a zakazoval, dcéry si absolútne nevšímal, a navyše začal piť. Keď som sa dozvedela, že má opäť iný vzťah, už to pre mňa bola posledná kvapka.

Životná chyba

Keď som mu povedala, že s ním končím, ani neprotestoval. Zbalil sa a odišiel a odvtedy o ňom prakticky neviem. Nezaujíma sa ani o dcéru, alimenty síce platia, ale nemá najmenší záujem ju treba vidieť. Naopak mi povedal, že to bola jeho životná chyba. Dcére budú čoskoro dva roky a ja som s ňou stále sama, pomáhajú mi rodičia. Stále ešte nemôžem uveriť tomu, že sa niekto môže takto zmeniť. Človek, ktorého som považovala za najbližšieho, ma aj s dieťaťom hodil za hlavu. Keď niekedy počujem, že sa muž nemôže zmeniť až po pôrode dieťaťa, tak hovorím, že môže. Pretože môj bývalý priateľ je toho dôkazom.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek