DomůPre ŽenyAká je správna starostlivosť o mastnú pleť?

Aká je správna starostlivosť o mastnú pleť?

-

Mastná pleť je najrozšírenejším typom pleti na svete. Zvýšená tvorba kožného mazu trápi množstvo ľudí. Aj keď je typ pleti daný hlavne geneticky môže vás potrápiť aj z iných dôvodov. Pri správnej starostlivosti môžete tvorbu kožného mazu zmierniť a zabrániť vzniku ďalších problémov, ktoré mastnú pleť sprevádzajú.

Čo je príčinou mastnej pleti

Ako sme už spomínali, najčastejším dôvodom mastnej pleti je genetika, nie je ale jediný. Hormonálna nerovnováha, zlá životospráva, depresie, nevhodná kozmetika, fajčenie alebo nadmerná konzumácia alkoholu môžu vplývať negatívne na pleť.

Mastná pleť môže byť dôvodom vzniku ďalších kožných problémov ako je upchávanie pórov, tvorba ekzémov a akné. Správnou starostlivosťou o mastnú pleť môžete tieto komplikácie minimalizovať. Séra, krém či micelárna voda pre mastnú až aknóznu pleť by mali byť rutinou pri čistení pleti.

Vhodné kozmetické produkty môžu v boji s mastnou pokožkou pomôcť. Zamerať by ste sa ale mali aj na ďalšie faktory, ktoré tento problém spôsobujú alebo zhoršujú.

Strava

Možno sa to nezdá, ale strava má vplyv na vašu pleť. Ak máte problémy s mastnou pokožkou zamerajte sa na zdravé stravovanie. Odporúča sa konzumácia celozrnného pečiva, ovocia a zeleniny.

Vylúčiť alebo aspoň obmedziť by ste mali konzumáciu vyprážaných, korenistých a slaných jedál. Tieto potraviny podporujú funkciu mazových žliaz v pokožke čo vedie k zvýšeniu mastenia pleti.

Cukor je surovina o ktorej sa ohľadom mastnej pleti a akné veľa diskutuje. Predpokladá sa, že prispieva k masteniu pleti a tvorbe akné ale stále nie je o tom dostatok vedeckých dôkazov. Príjem sacharidov ale pokojne obmedziť môžete, vyhnete sa problémom s nadváhou, obezitou či iným.

Hydrartácia

Existuje mylná predstava, že mastnú pleť netreba hydratovať. Opak je pravdou. Používanie hydratačnej kozmetiky môže viesť k zníženiu tvorby kožného mazu. Pleť navyše zostane hladká, pružná a bude aj pevnejšia. Micelárna voda, krém na akné a aj ďalšie produkty, ktoré na čistenie mastnej pleti používate môžu pokožku zároveň hydratovať.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek