DomůBývanieTipy a nápady pre dizajn vašej chodby

Tipy a nápady pre dizajn vašej chodby

-

Vaša chodba je prvou miestnosťou, v ktorej privítate svojich hostí, keď vstúpia do vášho domu a na základe nej si hostia vytvoria prvý dojem. Takže si zapamätajte frázu „nedostanete druhú šancu urobiť prvý dojem“ a nechajte nášho praktického sprievodcu zabezpečiť, aby ste spravili  ten najlepší možný dojem.

Udržujte svetlo

Svetlejšie priestory sa zdajú byť väčšie, preto steny a podlahová krytina by mali byť zvolené vo svetlých odtieňoch. Dlaždice sú ideálne pre oblasti, ktoré sa pravidelne stretávajú so zablatenými topánkami, ale rovnako čistý, bezproblémový efekt s luxusným vzhľadom môžete získať z bieleho hodvábneho bambusu. Rušné vzory podláh sú tiež fantastickým spôsobom, ako zamaskovať odtlačky psích labiek!

Oklamte oko

Laminátové podlahy s dreveným efektom opticky predĺžia kratšiu chodbu, čím sa priestor stane pôsobivejším a väčším.

Podlaha

Pri výbere podlahovej krytiny by ste mali vyberať materiál, ktorý sa ľahko čistí a obstojí v skúške času bez ohľadu na to, koľkokrát zmeníte dizajn chodby. Podlaha určuje scénu, takže je veľmi dôležitým východiskovým bodom pri zariaďovaní chodby. V prvom rade zvážte vek a štýl vašej nehnuteľnosti. Tradičné materiály ako drevo a dlaždice sú ideálnou voľbou pre dobové domy, zatiaľ čo leštený betón alebo maľované podlahy sú vhodnejšie pre modernejšie nehnuteľnosti. Naopak, nie príliš vhodné sú koberce, ktoré si vyžadujú dôkladnejšiu údržbu.

Získajte z priestoru maximum

Správne navrhnutá chodba môže poskytnúť cenný úložný priestor. Pozrite sa na efektívne riešenia nábytku a úložného priestoru, ktoré sa hodia k farebnej schéme – t. j. nábytok zo svetlého dreva, ktorý dopĺňa svetlé drevené podlahy, tak aby hladko zapadol a z priestoru nevyčnieval. Ak sa vám páči myšlienka úložného priestoru, ktorý dokáže vykonávať viacero úloh, prečo sa nerozhodnúť pre odkladaciu lavicu, ktorú môžete naplniť a potom si na ňu pri prezúvaní sadnúť?

Veľké maličkosti

Vaša chodba je fantastickým miestom na výber mimoriadne odvážnych dekorácií, pretože účinok bude zdvojnásobený tým, že je to prvá vec, ktorú uvidia hostia. Prečo nevytvoriť drámu s podlahou inšpirovanou viktoriánmi a ozdobnými zrkadlami? Kvety, umelecké diela a fotografie nielen vítajú hostí do vášho domova, ale dávajú im aj pohľad na to, kto ste.

Odrážajte priestor

Zrkadlo na chodbe je praktickou funkciou na rýchle kontroly pred odchodom z domu, ale jeho zavesenie môže tiež zväčšiť priestor, odrážať svetlo a vytvárať dojem, ktorý bude vyzerať moderne, zábavne a umelecky.

Chodby sú najvychodenejšou cestičkou v každom dome, takže bez ohľadu na to, či máte malý alebo veľký priestor, ktorý slúži ako samostatná miestnosť, stojí za to zariadiť ho čo najlepšie.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek