DomůRady a NávodyČo zvyšuje cenu nehnuteľnosti?

Čo zvyšuje cenu nehnuteľnosti?

-

Pri predaji či kúpe nehnuteľnosti ide vždy o značný obnos financií. Kúpa nehnuteľnosti je investícia na celý život a preto si chcete vybrať dobre. Na druhú stranu ak byt predáte nechcete ho predať pod cenu. Čo vplýva na cenu nehnuteľnosti a ako ju v očiach kupujúcich zvýšiť?

Predávate byt ale obávate sa, že v množstve inzerátov v štýle „predaj bytov Bratislava“ zanikne? V tom prípade môžete využiť služby realitnej kancelárie, ktorá v podstate zariadi všetko za vás. Jediné čo okrem potrebných dokumentov budete potrebovať je cena, za ktorú chcete byt predať. Aj s tým vám môžu v kancelárii pomôcť, pokiaľ ale chcete predať byt za čo najvyššiu sumu je dobré vedieť, čo v očiach kupujúcich hodnotu nehnuteľnosti navýši.

Právny stav nehnuteľnosti

Ľudia si chcú byt kúpiť a stať sa jeho majiteľmi. Cenu bytu z právneho hľadiska môže navýšiť ak naň nie sú viazané žiadne ťarchy. Ďalším dobrým bodom je ak má nehnuteľnosť vysporiadaný pozemok, ak sú zapísané všetky stavby na pozemku a z pozemku je jednoduchý prístup na miestnu komunikáciu.

Vizuálna stránka nehnuteľnosti

Zrakom vnímame všetko okolo seba. Prvý dojem, ktorý si z vašej nehnuteľnosti urobí zákazník je preto veľmi dôležitý. Novostavba 2i bytu na predaj v Jégého aleji bude v ponuke na predaj bytov kratšie než starší byt, v ktorom vidieť známky po vytopení od susedov. Keď predávate starší byt nemusíte hneď investovať tisíce do rekonštrukcie ale ani ho nepredávajte v pôvodnom stave. Vymaľujte, upracte, umyte okná, povysávajte,…. dajte si záležať na tom, aby bol byt presvetlený a vzdušný. Príliš veľa nábytku spôsobí, že byt bude pôsobiť stiesnene.

Najlepšie urobíte ak budete byt predávať nezariadený. Budúci majitelia si tak budú môcť lepšie predstaviť ako ho zariadia. Ak predávate napríklad trojizbový byt môže v ňom bývať troj alebo štvorčlenná rodina.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek