DomůAktualityAko jesť zdravo a chutne? Toto sú naše odporúčania!

Ako jesť zdravo a chutne? Toto sú naše odporúčania!

-

Chcete schudnúť, prípadne si udržať svoju váhu? V tom prípade by ste mali jesť zdravo! Dá sa to chutne a na rôzne spôsoby. Nemáme tým na mysli len klasické zeleninové šaláty. Existuje viacero spôsobov, ako si pripraviť chutné pokrmy. Preto sa neváhajte inšpirovať našimi tipmi.

Začať jesť zdravo nie je vôbec náročné. Mali by ste však vedieť, ako na to. Skvelým riešením je, ak uprednostníte konzumáciu ovocia a zeleniny. Vaša strava by však mala obsahovať aj dostatok bielkovín, sacharidov a zdravých tukov. Skvelým riešením je lyofilizované ovocie, ktoré si môžete zakúpiť v rôznych podobách. Odporúča sa vložiť napríklad do bieleho jogurtu alebo mlieka. Skvelý tip na zdravé raňajky!

Raňajky nepreskakujte

Keď sme už pri tých raňajkách, určite by ste ich nemali prehliadať. Ide totiž o základ celého dňa. Dodajú vám energiu na celý deň, pričom nebude u vás dochádzať k žiadnemu prejedaniu. Práve preto sa odporúča, aby ste raňajky za žiadnych okolností nepreskakovali. Sú v rámci dňa mimoriadne dôležité.

Neobmedzujte sa príliš

Samozrejme, ak chcete jesť zdravo, určite by ste sa mali v istých veciach obmedziť, no je dôležité, aby ste sa neobmedzovali príliš. Predsa len, ak si budete jedlo zakazovať, mohlo by u vás dôjsť napríklad k nadbytku hmotnosti. Skvelým riešením je, ak si jedlo doprajete, ale v obmedzenom množstve. Napríklad, čokoládový krém môže byť aj zdravý, ak si ho dáte v kombinácii s potravinami, ktoré sú zdravé.

Pite dostatok vody

Každý deň by ste mali vypiť približne 2 – 3 litre čistej vody. Striedať to môžete napríklad so zeleným alebo bylinkovým čajom. Ideálne však je, ak vodu dochutíte o niečo svieže. Napríklad, citrón, limetku alebo mätu.

Jesť sa dá zdravo, no určite by ste nemali zabúdať aj na pohyb, ktorý je mimoriadne dôležitý.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek