DomůBývanieAko na spoľahlivé zabezpečenie domu

Ako na spoľahlivé zabezpečenie domu

-

Vašu nehnuteľnosť je nutné adekvátne chrániť. Prečo? Čo vám hrozí, ak bezpečnostný aspekt podceníte? A ako zvoliť najvhodnejšie zabezpečovacie zariadenie?

Prečo dbať na vhodné zabezpečenie nehnuteľnosti


Oficiálne prehľady kriminality, ktoré zverejnila slovenská polícia, uvádzajú za december roku 2023 celkom zhruba 19 000 prípadov majetkovej kriminality. To zahŕňa rôzne typy krádeží, z toho takmer 700 v bytoch a bezmála 300 v rekreačných objektoch.

Nebezpečnosť krádeží nemožno pritom podceňovať. Zručný zlodej sa navyše do nehnuteľnosti je schopný dostať pomerne rýchlo a nenápadne. Dvere bez bezpečnostných prvkov je možné otvoriť prakticky behom niekoľkých sekúnd bez deštrukcie. Okrem dverí je slabým miestom nehnuteľností aj okno.

Vchodové dvere je tak nutné zamknúť a okná uzavrieť. Starostlivo zamykať dvere navyše odborníci na bezpečnosť odporúčajú nielen u obývaných nehnuteľností, ale aj u garáží alebo kôlní. A samozrejme by sme nemali zabudnúť ani na inštaláciu technického zabezpečenia. To vám pomôže účinne ochrániť váš majetok, ale potenciálne aj zdravie vás a vašich najbližších.

Aké zabezpečovacie zariadenie zvoliť

Súčasný trh ponúka širokú škálu technológií. Spoľahlivo žiadanú funkciu ochrany majetku jednoznačne splnia rôzne typy zabezpečovacieho zariadenia. Zaobstarať si tak môžeme kamery na dom, fotopasce, ale aj alarmy. Aký typ zariadenia voliť a podľa čoho sa vlastne rozhodnúť?

Pri rozhodovaní ohľadom toho, či si zaobstarať fotopascu alebo kamerový systém, je nutné zohľadniť primárne to, že fotopasca je flexibilne premiestniteľná kamkoľvek. Pracuje totiž na batérie. Kamerový systém musíte pripojiť na elektrinu.

Všeobecne možno povedať, že najvýhodnejšie je spojenie oboch systémov. Fotopasca na zlodejov môže sledovať napríklad záhradu, zatiaľ čo kamery budú monitorovať samotnú nehnuteľnosť. Okrem toho je možné doplniť celú sústavu aj alarm do domu. Ten môže byť aj vďaka bezdrôtovému riešeniu tiež jednoduchý na inštaláciu.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek