DomůPre ŽenyVYKLIĎTE SI DOMÁCNOSŤ, A ZBAVTE SVOJ DOMOV NEGATÍVNE A MRTVE ENERGIE: V...

VYKLIĎTE SI DOMÁCNOSŤ, A ZBAVTE SVOJ DOMOV NEGATÍVNE A MRTVE ENERGIE: V KTORÝCH VECIACH SA UKRÝVA? POZOR NA UMELÉ KVETY

-

Nie nadarmo sa hovorí, že upratovanie domácnosti nám môže pomôcť k utriedeniu myšlienok a psychickej pohode. Ešte než sa doň ale pustíte, zistite čomu sa vyhnúť a na čo si dávať pozor, aby ste vo svojej domácnosti zachovali, prípadne dodali pozitívnu energiu. Na aké zásady je dobré pamätať?

Tradičné pravidlá takzvaného Feng Shui naznačujú, ako usporiadať bývanie, aby sa vám lepšie bývalo a vyhli ste sa možným nepríjemnostiam. Či už tomuto starodávnemu čínskemu učeniu dôverujete, alebo nie, nájde sa pár pravidiel, ktoré sa oplatí dodržiavať. Prečo nie je dobré mať doma zrkadlo priamo oproti posteli alebo na stole umelé kvety? Zistite, na čo sa zamerať pri upratovaní domácnosti.

PREČ SO STARÝMI A ROZBITÝMI VECMI
Chcete sa zbaviť vnútorného nepokoja a dosiahnuť harmóniu a vnútornú pohodu? Potom prestaňte hromadiť vo svojej domácnosti staré a prebytočné veci. Môžu totiž spôsobiť, že sa vám doma prestanete páčiť, budete sa cítiť znudene a rozmrzelo. Čím viac starých vecí okolo seba budete hromadiť, tým viac sa budete cítiť unavení a bez energie. Nie je sa čomu čudovať, niekoľko rokov nedotknuté a nepoužívané veci ju doslova vysávajú. Prestaňte teda raz a navždy s uzurpovaním nepotrebných vecí a zabudnite na argument „čo keby…“.

Rovnaké je to aj s rozbitými vecami. Schovávate doma hrnček s odtrhnutým uškom, pretože ho predsa časom zlepíte? Skladujete veci, ktoré už nepoužívate, pretože dávno nefungujú, ale je vám ľúto ich vyhodiť? Zmeňte to. Rozbité veci znamenajú podľa čínskeho učenia Feng Shui deštrukciu v mnohých významoch, ako sú konflikty vo vzťahoch, zrada či nepriateľstvo. Rozbité predmety totiž v sebe nesú negatívnu energiu ničivého procesu. A práve to nám môže pripomínať chyby, či už nás samotných alebo nášho okolia. Pri pohľade na rozbité predmety si môžete spomenúť aj na nepríjemné udalosti z minulosti, ktoré vám iba pokazia náladu. Tak ako tak so sebou nesú zlú energiu, ktorá vám neprinesie nič dobré. Je preto vhodné svoj dom či byt týchto negatívnych predmetov zbaviť a očistiť ho tak od všetkého zlého.

POZOR NA UMELÉ KVETY
Podobne ako staré veci sú aj neživé kvety v domácnosti zdrojom zlej mŕtvej energie. Tá vás môže dostávať do stavu apatie a pasivity a vyčerpať z vás všetku silu. Tento nevzhľadný a trochu gýčovitý lapač prachu teda radšej nahraďte za živé kvety, ktoré vášmu domu dodajú príjemné prostredie aj harmóniu a pozitívne vám dobijú „baterky“. Pozor si dajte aj na to, aby umelé kvety neboli v miestnosti chorého či starého človeka, ktorého by mohli ešte viac vyčerpávať.

V Spálni POZOR NA KRIKLAVÉ FARBY, ZRKAdlá A POSTEĽ
Pokiaľ si chcete dopriať pokojný spánok, zabudnite na krikľavú maľbu v spálni. Voľte radšej neutrálne jemné a teplé odtiene alebo stavte na klasickú bielu. Posteľ by mala mať čelo, ktoré by malo byť opreté o stenu. Nezabudnite si zaobstarať aj nočné stolíky, ktoré podľa Feng Shui dodajú vašej posteli dostatočnú oporu. Navyše by podľa učenia Feng Shui nemala byť posteľ v jednej línii s dverami. O zrkadle povesti hovoria, že je bránou do iného sveta a prúdi v ňom zvláštne energie, práve preto by ste ho nemali mať v spálni na strope ani nad posteľou. Vhodné príliš nie je ani jeho umiestnenie oproti posteli, kedy sa pri prebudení v noci môžete zľaknúť svojho odrazu alebo tieňa či svetla v zrkadle. Navyše vám takéto umiestnenie zrkadla môže výrazne zhoršiť kvalitu spánku. Pokiaľ sa teda v noci často budíte zo spania alebo vstávate rozlámaná a nevyspalá, môže to mať na svedomí práve zrkadlo.

POZOR NA ODKLOPENÚ ZÁCHODOVÚ Doštičku
Ak vás partner neustále rozčuľuje tým, že po použití WC zabúda sklopiť záchodovú dosku, možno vás jej zlozvyk odteraz bude štvať dvojnásobne a donútite ho si naň dávať väčší pozor. Podľa učenia Feng Shui vám tak totiž môžu uniknúť bohatstvo a financie. Z rovnakého dôvodu zatvárajte dvere na toaletu aj do kúpeľne a dbajte na ich čistotu. Jedine tak sa vám bude finančne skutočne dobre dariť.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek