DomůRady a NávodyPorovnanie VPN iTop VPN Free s Free VPN Planet: Kto má lepšie...

Porovnanie VPN iTop VPN Free s Free VPN Planet: Kto má lepšie hodnotenie

-

Ktorá VPN ponúka viac, iTop Free VPN, alebo dáva väčší zmysel VPNSecure.me? Vlastnosti oboch VPN sme vzájomne porovnali, konečný výsledok je 6,2/10 – 7,6/10.

Test rýchlosti iTop VPN Free proti VPN Secure Me, kto vyhral?

Rýchlosť sťahovania (download) a nahrávania (upload) dát je asi najdôležitejší parameter, platí to aj o iTop VPN Free a VPNSecure.

Priemerná rýchlosť prvej menovanej bola 40 Mb/s, priemerný výsledok druhej VPN bol 68 Mb/s. iTop Free VPN bola o 28 Mb/s pomalší ako VPNSecure.

Nameraný upload iTop Free VPN činil 40 Mb/s. VPN Secure Me sme namerali rýchlosť 63 Mb/s. Je tak o 23 Mb/s rýchlejšie.

Pri prvej VPN sme namerali priemernú rýchlosť odozvy 116 ms. Odozvu u VPNSecure.me sa nameralo 21 ms. Pri rýchlosti odozvy je menšia hodnota výhodnejšia, takže iTop Free VPN bola o 95 ms horšie.

Skóre po prvej disciplíne iTop VPN Free – VPNSecure.me je zatiaľ 3/10 : 5/10.

Podarí sa iTop Free VPN prehrávať seriály z Netflixu?

Vysoká rýchlosť pripojenia je dôležitým parametrom pre odblokovanie Netflixu, iTop VPN Free to nedokáže. VPN zvyčajne stačí zapnúť a vybrať krajinu, VPNSecure.me Netflix odomknúť nezvláda.

Pokiaľ budete mať VPN, môžete odblokovať videá na YouTube, ktoré sú v Česku skryté. VPNSecure takú zručnosť má. Porovnávaná VPNka funkciu obídenia ochrany YouTube videí obsahuje.

Pri výbere VPN sa oplatí pozerať aj na podporu Multi-Hop pripojenia, ochranu DNS a BitTorrent. Napríklad iTop Free VPN zahŕňa ochranu pred DNS únikom a VPN Secure Me napríklad nezahŕňa funkciu whitelistingu.

V porovnaní funkcií VPN je výsledok 3/10 vs. 5/10.

Ako si vedie iTop Free VPN v šírke ponúkaných krajín a serverov?

Príliš málo serverov môže byť predzvesťou nízkej rýchlosti, iTop VPN Free má 16 serverov. U VPN Secure Me je uvedené 1260 serverov. Prvý z porovnávaných VPN tak ponúka o 1244 menej .

Podobne dôležitý je počet krajín, u VPNSecure robí 5. Druhá z porovnávaných VPN má 6, teda o 26 menej. V tomto porovnaní teda prehráva.

Dôležitým ukazovateľom je tiež počet súčasne pripojiteľných zariadení, ktorých iTop Free VPN pripojí neobmedzene. VPNSecure.me v jeden moment pripojí 5 zariadenia. Celý zoznam parametrov nájdete v článku najlepšie VPN.

Ktoré platformy zvláda iTop Free VPN a aké vedia VPNSecure?

Medzi najdôležitejšie vlastnosti VPN sa radí ponuka podporovaných zariadení, iTop Free VPN zvládne operačný systém Android a zvláda zariadenie s iOS. Druhá VPN z porovnania VPNSecure.me iOS zvláda, zariadenie s Androidom dokáže chrániť.

Krajina pôvodu VPN zohráva úlohu pri zdieľaní informácií o používateľoch s políciou, pretože sa riadi miestnymi zákonmi. iTop Free VPN má pôvod v Hongkongu. Spoločnosť prevádzkujúca druhú z porovnávaných VPN má sídlo v Austrálii.

Program iTop VPN Free nie je v slovenskom jazyku, VPNSecure.me slovensky tiež nevie.

V známkovaní platforiem dosiahla iTop VPN Free výsledku 7/10 a VPN Secure Me získala hodnotenie 10/10.

Cena predplatného iTop Free VPN a VPNSecure.me

VPNSecure je možné objednať už od 2,98 € mesačne, druhú z VPN môžete mať za darmo. Známka za pomer cena/funkcia je 10/10 pre prvú z porovnávaných služieb a 10/10 pre porovnávanú VPN.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek