Domů Blog

Aká je správna starostlivosť o mastnú pleť?

0

Mastná pleť je najrozšírenejším typom pleti na svete. Zvýšená tvorba kožného mazu trápi množstvo ľudí. Aj keď je typ pleti daný hlavne geneticky môže vás potrápiť aj z iných dôvodov. Pri správnej starostlivosti môžete tvorbu kožného mazu zmierniť a zabrániť vzniku ďalších problémov, ktoré mastnú pleť sprevádzajú.

Čo je príčinou mastnej pleti

Ako sme už spomínali, najčastejším dôvodom mastnej pleti je genetika, nie je ale jediný. Hormonálna nerovnováha, zlá životospráva, depresie, nevhodná kozmetika, fajčenie alebo nadmerná konzumácia alkoholu môžu vplývať negatívne na pleť.

Mastná pleť môže byť dôvodom vzniku ďalších kožných problémov ako je upchávanie pórov, tvorba ekzémov a akné. Správnou starostlivosťou o mastnú pleť môžete tieto komplikácie minimalizovať. Séra, krém či micelárna voda pre mastnú až aknóznu pleť by mali byť rutinou pri čistení pleti.

Vhodné kozmetické produkty môžu v boji s mastnou pokožkou pomôcť. Zamerať by ste sa ale mali aj na ďalšie faktory, ktoré tento problém spôsobujú alebo zhoršujú.

Strava

Možno sa to nezdá, ale strava má vplyv na vašu pleť. Ak máte problémy s mastnou pokožkou zamerajte sa na zdravé stravovanie. Odporúča sa konzumácia celozrnného pečiva, ovocia a zeleniny.

Vylúčiť alebo aspoň obmedziť by ste mali konzumáciu vyprážaných, korenistých a slaných jedál. Tieto potraviny podporujú funkciu mazových žliaz v pokožke čo vedie k zvýšeniu mastenia pleti.

Cukor je surovina o ktorej sa ohľadom mastnej pleti a akné veľa diskutuje. Predpokladá sa, že prispieva k masteniu pleti a tvorbe akné ale stále nie je o tom dostatok vedeckých dôkazov. Príjem sacharidov ale pokojne obmedziť môžete, vyhnete sa problémom s nadváhou, obezitou či iným.

Hydrartácia

Existuje mylná predstava, že mastnú pleť netreba hydratovať. Opak je pravdou. Používanie hydratačnej kozmetiky môže viesť k zníženiu tvorby kožného mazu. Pleť navyše zostane hladká, pružná a bude aj pevnejšia. Micelárna voda, krém na akné a aj ďalšie produkty, ktoré na čistenie mastnej pleti používate môžu pokožku zároveň hydratovať.

Lacné umelé vianočné stromčeky v skvelej kvalite nájdete na svetstromcekov.sk

0

Tiež sa už pozeráte po novom umelom vianočnom stromčeku? Niet divu, pokiaľ totiž urobíte nákup tohto pre Vianoce nepostrádateľného vybavenia, môžete ušetriť aj niekoľko desiatok eur. Práve teraz totiž ponúka zavedený e-shop s mnohým umelým vianočným tovarom až 30% zľavy, stačí ich len využiť.

Kvalitný a lacný umelý vianočný stromček

Chcete umelý vianočný stromček navlas rovnaký, ako je ten živý? Je to možné. Dokonca teraz za veľmi priaznivú cenu. Stačí pozrieť sa na kategóriu FULL 3D vianočné stromčeky alebo 3D vianočné stromčeky a vybrať si jedľu, smrek alebo borovicu, podľa vašich preferencií.

Rovnako tu nájdete klasické vianočné stromčeky, extra vysoké alebo extra široké umelé vianočné stromčeky, nechýbajú biely vianočný stromček v mnohých podobách, zasnežené vianočné stromčeky, extra široké alebo úzke vianočné stromčeky, tiež umelé stromčeky v kvetináči alebo s LED osvetlením.

Stromčeky tu ponúkajú od veľkosti 60 cm až do výšky 450 cm. Je tak isté, že si vyberú bežné domácnosti, ale aj napríklad aj tí, ktorí majú malú kanceláriu a chcú ju vyzdobiť, alebo firmy, ktoré sa chcú vianočným stromčekom reprezentovať v najlepšej možnej kvalite a ozdobení.

Vianočné girlandy a vianočné umelé vence

Váš domov by mohla zdobiť aj vianočná girlanda. Krásne, husté, bohaté ponúka svetstromcekov.sk. Stačí dozdobiť ich napr. svetielkami, bankami, drobnými ozdôbkami, zavesiť okolo dverí, na zábradlie schodiska, omotať okolo stĺpov a máte nádhernú a neprehliadnuteľnú výzdobu, ktorá vám bude robiť radosť po celé Vianoce.

To isté platí, keď sa pozriete na vianočné vence. Môžete ich zavesiť na vstupné dvere, ale tiež položiť na sviatočný stôl. Slúži aj ako adventný veniec, stačí doplniť ho o 4 adventné sviečky.

Pozrite sa na internetové stránky svetstromcekov.sk a vyberte si kvalitnú vianočnú výzdobu, ktorá vám bude slúžiť po mnoho rokov.

Ako jesť zdravo a chutne? Toto sú naše odporúčania!

0

Chcete schudnúť, prípadne si udržať svoju váhu? V tom prípade by ste mali jesť zdravo! Dá sa to chutne a na rôzne spôsoby. Nemáme tým na mysli len klasické zeleninové šaláty. Existuje viacero spôsobov, ako si pripraviť chutné pokrmy. Preto sa neváhajte inšpirovať našimi tipmi.

Začať jesť zdravo nie je vôbec náročné. Mali by ste však vedieť, ako na to. Skvelým riešením je, ak uprednostníte konzumáciu ovocia a zeleniny. Vaša strava by však mala obsahovať aj dostatok bielkovín, sacharidov a zdravých tukov. Skvelým riešením je lyofilizované ovocie, ktoré si môžete zakúpiť v rôznych podobách. Odporúča sa vložiť napríklad do bieleho jogurtu alebo mlieka. Skvelý tip na zdravé raňajky!

Raňajky nepreskakujte

Keď sme už pri tých raňajkách, určite by ste ich nemali prehliadať. Ide totiž o základ celého dňa. Dodajú vám energiu na celý deň, pričom nebude u vás dochádzať k žiadnemu prejedaniu. Práve preto sa odporúča, aby ste raňajky za žiadnych okolností nepreskakovali. Sú v rámci dňa mimoriadne dôležité.

Neobmedzujte sa príliš

Samozrejme, ak chcete jesť zdravo, určite by ste sa mali v istých veciach obmedziť, no je dôležité, aby ste sa neobmedzovali príliš. Predsa len, ak si budete jedlo zakazovať, mohlo by u vás dôjsť napríklad k nadbytku hmotnosti. Skvelým riešením je, ak si jedlo doprajete, ale v obmedzenom množstve. Napríklad, čokoládový krém môže byť aj zdravý, ak si ho dáte v kombinácii s potravinami, ktoré sú zdravé.

Pite dostatok vody

Každý deň by ste mali vypiť približne 2 – 3 litre čistej vody. Striedať to môžete napríklad so zeleným alebo bylinkovým čajom. Ideálne však je, ak vodu dochutíte o niečo svieže. Napríklad, citrón, limetku alebo mätu.

Jesť sa dá zdravo, no určite by ste nemali zabúdať aj na pohyb, ktorý je mimoriadne dôležitý.

Čo zvyšuje cenu nehnuteľnosti?

0

Pri predaji či kúpe nehnuteľnosti ide vždy o značný obnos financií. Kúpa nehnuteľnosti je investícia na celý život a preto si chcete vybrať dobre. Na druhú stranu ak byt predáte nechcete ho predať pod cenu. Čo vplýva na cenu nehnuteľnosti a ako ju v očiach kupujúcich zvýšiť?

Predávate byt ale obávate sa, že v množstve inzerátov v štýle „predaj bytov Bratislava“ zanikne? V tom prípade môžete využiť služby realitnej kancelárie, ktorá v podstate zariadi všetko za vás. Jediné čo okrem potrebných dokumentov budete potrebovať je cena, za ktorú chcete byt predať. Aj s tým vám môžu v kancelárii pomôcť, pokiaľ ale chcete predať byt za čo najvyššiu sumu je dobré vedieť, čo v očiach kupujúcich hodnotu nehnuteľnosti navýši.

Právny stav nehnuteľnosti

Ľudia si chcú byt kúpiť a stať sa jeho majiteľmi. Cenu bytu z právneho hľadiska môže navýšiť ak naň nie sú viazané žiadne ťarchy. Ďalším dobrým bodom je ak má nehnuteľnosť vysporiadaný pozemok, ak sú zapísané všetky stavby na pozemku a z pozemku je jednoduchý prístup na miestnu komunikáciu.

Vizuálna stránka nehnuteľnosti

Zrakom vnímame všetko okolo seba. Prvý dojem, ktorý si z vašej nehnuteľnosti urobí zákazník je preto veľmi dôležitý. Novostavba 2i bytu na predaj v Jégého aleji bude v ponuke na predaj bytov kratšie než starší byt, v ktorom vidieť známky po vytopení od susedov. Keď predávate starší byt nemusíte hneď investovať tisíce do rekonštrukcie ale ani ho nepredávajte v pôvodnom stave. Vymaľujte, upracte, umyte okná, povysávajte,…. dajte si záležať na tom, aby bol byt presvetlený a vzdušný. Príliš veľa nábytku spôsobí, že byt bude pôsobiť stiesnene.

Najlepšie urobíte ak budete byt predávať nezariadený. Budúci majitelia si tak budú môcť lepšie predstaviť ako ho zariadia. Ak predávate napríklad trojizbový byt môže v ňom bývať troj alebo štvorčlenná rodina.

Ako vybrať reproduktor

0

Reproduktory sú pre každého milovníka kvalitného zvuku vyslovene nutnosťou. Ako a podľa čoho vybrať tie najlepšie?

Aké druhy reproduktorov existujú

Reproduktory je nutné samozrejme voliť podľa toho, aký priestor chceme nazvučiť a na čo ide budeme potrebovať.

Základné členenie tak pracuje s nasledujúcim rozlíšením:

 • prenosné reproduktory
 • stĺpové reproduktory
 • regálové reproduktory
 • reproduktory stredové
 • subwoofery

Sústava reproduktorov, áno, alebo nie?

Zostavy sa delia podľa počtu reproduktorov a počtu subwooferov:

 • reproduktory 2.0
 • reproduktory 2.1
 • reproduktory 5.0
 • reproduktory 5.1
 • reproduktory 7.1

Základné členenie taktiež pracuje s rozdelením na aktívne a pasívne reproduktory:

 • aktívne reproduktory – s integrovaným zosilňovačom
 • pasívne reproduktory – nutné zosilňovač dokúpiť

Ktoré parametre sú dôležité pri kúpe konkrétneho zariadenia

Trh s HI-FI reproduktormi je vo všetkých spomínaných kategóriách veľmi obsiahly. Pri nákupe je tak na mieste dbať hlavne na nasledujúce konkrétne parametre:

 • pásmový rozsah
 • výkon
 • impedancia
 • citlivosť

Pásmový rozsah

Pásmový rozsah sa prepisuje do kvality zvuku a určuje, v akom pásme zvuk reproduktor vie vytvoriť. Dvojpásmové reproduktory sú tak schopné reprodukovať reprodukovať výšky a stredobasy. Ku kvalitnému prevedeniu basov už bude nutné zaobstarať si trojpásmový reproduktor.

Výkon

Udáva sa ako RMS výkon alebo nominálna a druhú hodnotu predstavuje výkon maximálny. Bežne sa pohybuje v rozmedzí 20 W až 200 W. Platia tu dve základné zásady: Vyšší výkon znamená kvalitnejší zvuk a potreba vyššieho výkonu stúpa s veľkosťou priestoru.

Impedancia

Impedancia určuje, koľko elektriny „pretečie“ meničom, aby podal plný výkon. Čím nižšie číslo je, tým lepšie elektrina prúdi. Štandardne táto hodnota býva v rozpätí 2-16 Ω.

Citlivosť

Citlivosť určuje, akú hlasitosť zariadenie vyprodukuje na 1 W výkonu. Pri bežných modeloch je to okolo 85-95 dB, u zástupcov vyššej triedy aj nad 100 dB.

Tipy a nápady pre dizajn vašej chodby

0

Vaša chodba je prvou miestnosťou, v ktorej privítate svojich hostí, keď vstúpia do vášho domu a na základe nej si hostia vytvoria prvý dojem. Takže si zapamätajte frázu „nedostanete druhú šancu urobiť prvý dojem“ a nechajte nášho praktického sprievodcu zabezpečiť, aby ste spravili  ten najlepší možný dojem.

Udržujte svetlo

Svetlejšie priestory sa zdajú byť väčšie, preto steny a podlahová krytina by mali byť zvolené vo svetlých odtieňoch. Dlaždice sú ideálne pre oblasti, ktoré sa pravidelne stretávajú so zablatenými topánkami, ale rovnako čistý, bezproblémový efekt s luxusným vzhľadom môžete získať z bieleho hodvábneho bambusu. Rušné vzory podláh sú tiež fantastickým spôsobom, ako zamaskovať odtlačky psích labiek!

Oklamte oko

Laminátové podlahy s dreveným efektom opticky predĺžia kratšiu chodbu, čím sa priestor stane pôsobivejším a väčším.

Podlaha

Pri výbere podlahovej krytiny by ste mali vyberať materiál, ktorý sa ľahko čistí a obstojí v skúške času bez ohľadu na to, koľkokrát zmeníte dizajn chodby. Podlaha určuje scénu, takže je veľmi dôležitým východiskovým bodom pri zariaďovaní chodby. V prvom rade zvážte vek a štýl vašej nehnuteľnosti. Tradičné materiály ako drevo a dlaždice sú ideálnou voľbou pre dobové domy, zatiaľ čo leštený betón alebo maľované podlahy sú vhodnejšie pre modernejšie nehnuteľnosti. Naopak, nie príliš vhodné sú koberce, ktoré si vyžadujú dôkladnejšiu údržbu.

Získajte z priestoru maximum

Správne navrhnutá chodba môže poskytnúť cenný úložný priestor. Pozrite sa na efektívne riešenia nábytku a úložného priestoru, ktoré sa hodia k farebnej schéme – t. j. nábytok zo svetlého dreva, ktorý dopĺňa svetlé drevené podlahy, tak aby hladko zapadol a z priestoru nevyčnieval. Ak sa vám páči myšlienka úložného priestoru, ktorý dokáže vykonávať viacero úloh, prečo sa nerozhodnúť pre odkladaciu lavicu, ktorú môžete naplniť a potom si na ňu pri prezúvaní sadnúť?

Veľké maličkosti

Vaša chodba je fantastickým miestom na výber mimoriadne odvážnych dekorácií, pretože účinok bude zdvojnásobený tým, že je to prvá vec, ktorú uvidia hostia. Prečo nevytvoriť drámu s podlahou inšpirovanou viktoriánmi a ozdobnými zrkadlami? Kvety, umelecké diela a fotografie nielen vítajú hostí do vášho domova, ale dávajú im aj pohľad na to, kto ste.

Odrážajte priestor

Zrkadlo na chodbe je praktickou funkciou na rýchle kontroly pred odchodom z domu, ale jeho zavesenie môže tiež zväčšiť priestor, odrážať svetlo a vytvárať dojem, ktorý bude vyzerať moderne, zábavne a umelecky.

Chodby sú najvychodenejšou cestičkou v každom dome, takže bez ohľadu na to, či máte malý alebo veľký priestor, ktorý slúži ako samostatná miestnosť, stojí za to zariadiť ho čo najlepšie.

Inteligentní hodinky – ako si vybrat tie najlepšie?

0

V 21. storočí, keď sa internet stal běžným komunikačním médiem, sa technickými zařízeními stali potřebnými na komunikaci s ostatní. V súčasnosti je potřeba mít další zařízení, aby bylo možné najít krok s informacemi a všemi druhými technologickými inovacemi. Okrem počítačov a tabletov sú jedným z najobľúbenejších doplnkov aj inteligentné hodinky.

Aké inteligentné hodinky si vybrat, aby ste neboli sklamaní?

Inteligentné hodinky sú typom nositeľného jednoduchého, ktorý je kompatibilný so smartfónom. Po spárovaní s telefónem můžete přijímat textové zprávy a oznámení přímo na zápěstí. Inteligentní hodinky umožňují sledovat vaše zdraví a fyzickou aktivitu v reálném čase. Pre niekoho, kto sa snaží držet krok s trendmi, je tento malý, pohodlný nositeľný počítač ideálním doplnkom na každý deň. 

Popularita chytrých hodiniek neustále roste, zejména mezi športovcami. Vďaka tomuto jednoduchému a malému zariadeniu je provádění všech druhů fyzických jedincov oveľa jednoduchšie. Ako si teda vybrať najlepšie inteligentné hodinky? Nejprve sa podívejte, že jsou hodinky kompatibilní s vaším smartfónom. Skontrolujte, aký operačný systém, Android alebo iOS, váš telefón používáte. Také je znát znát své potřeby. Čo presne od chytrých hodiniek očakávate? Uprednostňujete elegantní nebo športové inteligentné hodinky? V neposledním rade zkontrolujte, či hodinky mají všechny funkce, které potřebujete. 

Kľúčové vlastnosti inteligentních hodiniek

Na začátku je důležité vědět, aké funkcie nabízejí pánské a dámské inteligentné hodinky. Samozřejmě existují základní a pokročilé. Na rozdiel od analógových hodiniek majú inteligentné hodinky dotykový displej, který je obvykle podsvietený. To pekne vypadá, ale zvyšuje to i komfort používání. Displej se dodává do dvou základních tvarů: okrúhlý a obdélníkový. Jeho velikost je určena uhlopriečkou, která se udává v palcoch. Čím je uhlopriečka větší, tím je pravděpodobnějšie, že sa batéria vybije rychleji. Základní funkcí hodiniek je, samozřejmě, určovanie času. Inteligentné hodinky sú zvyčajne určené pre športovcov alebo ľudí, ktorí vedú aktívny životný štýl. Preto sú vybavené mnohými fitness funkciami, ako je napríklad monitor pulzu a počítadlo krokov. Dobré inteligentné hodinky by měly zobrazovat aj oznámenie z telefónu s využitím pripojenia Bluetooth – tyto funkcie obvykle najdete v základních inteligentních hodinkách dostupných za prijateľnú cenu. Ale čo ak pokročilé pánske inteligentné hodinky s robustní konštrukciou? Ak áno, potom si prohlédněte inteligentné hodinky, které nabízejí renomované spoločnosti jako Garmin, Polar a Huawei!

Garmin – inteligentné hodinky pro profesionálov

Garmin je celosvětový americký výrobce inteligentních hodiniek. Spoločnosť má na trhu vysoké postavenie vďaka vysokej kvalite svojich výrobkov, funkciám a využívaniu najnovších technológií. Široký sortiment výrobků byl přizpůsobený všem druhým fyzickým aktivitám. Proto budou cestovatelia, cyklisti a další, kteří intenzivně cvičí, budete spokojeni s nabídkou společnosti Garmin. Díky správnému výběru materiálů a funkcí si každý objeví něco pro sebe. Společnost Garmin se spojuje se sportem a soutěží už více než 25 let. Výrobky tejto značky se vyvíjejí na základě zkušeností a potřeb zákazníků, a proto jsou intuitivní a snadno se používají. 

V čem jsou produkty Garmin výjimečné? Určitě pokročilou technologií. Jeden z příkladů jsou remienky HRM. Nielenže merajú váš pulz, ale sú vybavené aj akcelerometrom, ktorý meria pohyb trupu, dynamiku a vertikálne kmitanie. Každodenné používání zařízení pripojenie k telefónu, množství aplikací a široká škála ciferníkov na personalizaci.

Medzi najobľúbenejšie kolekcie značky patria: Gar Forerunner – personalizované hodinky vhodné pro bežcov; Garmin Fenix ​​5 – vhodné na všechny druhy tréningov; Garmin Vivoactive – hodinky obsahují 15 sportovních aplikací, které umožňují používat hodinky při různých aktivitách.

Polar – fínska značka pro milovníky sportu 

Spoločnosť Polar bola založená v roku 1977 a bola prvou značkou na svete, ktorá zaviedla bezdrôtové meranie srdcového tepu. Niet pochýb o tom, že spoločnosť, která neustále nastavuje úroveň výše a výše a hledá nejlepší řešení, je ideální pro každého milovníka a sportu. Díky predstavení mnohých variantov hodiniek je těžké najít model, který dokonale odpovídá vašemu stylu. Hodinkylar M430 sú vybavené napríklad GPS, a preto sú ideálne pre bežcov, ktorí svoje obľúbené trasy a chcú poznať presnú vzdialenosť svojich behov. 

Kolekcia Polar Vantage je vytvorená pre ľudí, ktorí hľadajú niečo pokročilejšie. Ponúkam hodinky, ktoré sa používajú jednoduchým dizajnom, 130 športovými a dizajnom vhodným na bežné nosenie. Hodinky Polar Vantage fungují jako fitness tracker. Sú vybavené mnohými funkciami, ako je sledovanie kvality spánku, počítadlo zodpovedá, GPS a presné údaje o plávaní. Díky tomu všemu sú inteligentné hodinky Polar Vantage vhodné pro lidi, kteří dělají viac ako jeden šport.

Huawei – běžné inteligentné hodinky

Huawei je high-tech značka, která působí na už více než 30 let, chytré hodinky se začaly vyrábět jen před několika lety. Spoločnosť ponúka, smartfóny, inteligentné hodinky inteligentné náramky, tablety, notebooky a sieťové zariadenia. Značka Huawei je skutočnou legendou, ktorá si neustále udržiava svoju pozíciu na vrchole rebríčka.

Inteligentní hodinky Huawei Watch GT neustále zvyšujú konkurenčnú latku. Umožňujú prijímať a uskutočňovať hovory, ako aj dostávať podporu na textové správy priamo na zápästí. Pro zájemce o šport nabízí 15 různých sportovních režimů. Okrem toho sú inteligentné hodinky Huawei Watch GT vybaveným barometrom, kompasom a umožňujú vám aj hudbu bez toho, aby ste nosili telefón. V posledním rade je ich elegantní vyhotovení vhodné na každý deň. 

Inteligentní hodinky Huawei Watch Fit se však vyznačují pouze jedinečným designem a funkcí Always on Display (AoD), která zobrazí obrazovku při každém pohybu ruky. To však není vše. Inteligentní hodinky Huawei Watch mají 96 sportovních režimů, využívají zabudovanú GPS, monitorují váš zdravotní stav, počítají, kolik aktivit, které nejvíce pálí v rámci běžného života a dokážou analyzovat úroveň stresu a kvalitu vašeho spánku. Verili by ste, že toto vše je k dispozici v jednom?

Oplatí sa kupovať inteligentné hodinky?

Inteligentné hodinky sú skvelé pomôcky najmä pre aktívnych ľudí, ktorí sa venujú rôznym športom. Zvážte své potřeby a vyberte si spolehlivě inteligentné hodinky, které nejlépe vyhovují vášmu životnímu stylu. Trénujte múdro a buďte vždy aktuální!

V obchodoch začínajú povianočné výpredaje: Kde sa oplatí nakupovať?

0

Na rôzne zľavy a výpredaje, ktoré je možné využívať takmer v priebehu celého roka sme si už zvykli. Ak máte radi nákupy v obchodoch, alebo skôr uprednostňujete online nákupy v online obchodoch, povianočný výpredaj si rozhodne nenechajte ujsť. Mnohé online obchody s oblečením ponúkajú zákazníkom až sedemdesiat percentné zľavy na tovar, ktorý určite do konca zimnej sezóny ešte využijete. 

https://www.freepik.com/free-photo/lovely-couple-doing-shopping-city_11724159.htm#page=3&query=after%20christmas%20sale&position=46&from_view=search&track=ais

Povianočný výpredaj v módnych obchodoch

Čo sa týka módnych obchodov s textilným tovarom pre ženy, mužov i deti, tam sa skutočne oplatí nakupovať hneď, ako je ohlásená akcia na povianočný výpredaj vybraných druhov tovaru. Predovšetkým veľké módne reťazce, ako napríklad Sinsay, H&M, New Yorker, Reserved, Stradivarius a mnohé ďalšie, znižujú ceny zimného tovaru hneď po Vianociach. Ak teda chcete naplno využiť populárny výpredaj v Sinsay, môžete navštíviť niektorú z kamenných predajní v blízkosti vášho bydliska. Ak uprednostňujete nákupy online, odporúčame vám pozrieť si Sinsay online shop, kde vám hneď na úvodnej stránke ponúkajú Sinsay výpredaj až do výšky 50 %. Ak navštívite váš obľúbený Sinsay s cieľom využiť Sinsay výpredaj cez stránku tipli.sk, získate navyše aj 5 % z vášho nákupu späť. Ďalšou výhodou online nákupu v online obchodoch s oblečením je, že na e-shope často objavíte aj tovar, ktorý v kamenných predajniach už nie je skladom, pretože sa kvôli veľkému záujmu zo strany zákazníkov rýchlo vypredal. 

Všetky módne značky na jednom mieste

V posledných rokoch stúpa záujem o stránky, ktoré ponúkajú značkové dámske, pánske a detské oblečenie a doplnky na jednom mieste, v online priestore. Medzi takéto online obchody s oblečením a doplnkami patrí Glami, Answer, Zoot, About You, ale tiež Factcool, ktorý má vo svojej ponuke viac ako 1000 kvalitných značiek. Online nákup cez Factcool vám poskytuje viacero výhod: dopravu zadarmo, jednoduché vrátenie tovaru až do 14 dní, vrátenie peňazí za vrátený tovar na váš účet do 3 pracovných dní. Factcool vám garantuje kvalitu a originalitu, teda pôvod tovaru, a tiež najnižšie ceny. Ak pri nákupe využijete Factcool zľavový kód, ušetríte ešte viac. Jednorázový Factcool zľavový kód vo výške 10 % získate napríklad vašou registráciou v e-shope a prihlásením sa na odber newslettera.

Tipli sk – povianočné nákupy online ešte výhodnejšie a lacnejšie

Ak sa aj vy pridáte do nákupného klubu Tipli sk, vaše nákupy sa stanú ešte výhodnejšie a lacnejšie ako doteraz. Mnohým sa stále môže zdať nakupovanie cez internet náročné. Online nakupovanie totiž môže znamenať aj dlhé hodiny porovnávať ceny produktov, vyhľadávať najväčšie zľavy, najlepšiu cenu za dopravu, zdĺhavo prechádzať a kontrolovať množstvo akciových letákov. Registráciou v nákupnom a vernostnom klube Tipli na stránke www.tipli.sk máte zrazu všetky skvelé vychytávky a ponuky na jednej stránke a ešte vás Tipli za váš nákup aj odmení. Všetky podrobné informácie o tom, ako tento mnohými zákazníkmi s obľubou využívaný systém funguje, nájdete na spomínanej webovej stránke tipli.sk.

Povianočný výpredaj na vianočný tovar

Povianočný výpredaj v kamenných obchodoch často trvá do polovice, no niekedy až do konca januára, u niektorých produktov je to do vypredania skladových zásob. Najväčšie zľavy, a to až do výšky 90 %,  sú na vianočný tovar, teda rôzne vianočné dekorácie, ozdoby na stromček, oblečenie s vianočným motívom (svetre, pyžamá, čiapky, ponožky a pod.). Oplatí sa kupovať aj svetielka, baliaci papier, či domáce potreby ozdobené sviatočnými motívmi, ktoré predsa môžete odložiť a na budúci rok akoby ste ich našli. Ak ste dostali pod stromček namiesto darčekov peniaze, mohol by vás osloviť povianočný výpredaj, ktorý zráža ceny takpovediac na kolená. Okrem oblečenia sa do výpredaja dostáva aj elektronika, kozmetika a parfémy. 

Čas na správne zľavy

Január je pre mnohých z nás mesiac, kedy si dávame predsavzatia a snažíme sa viac času dopriať sebe a svojej rodine. Povianočné, resp. novoročné výpredaje nech vám umožnia dopriať si ešte viac radosti z nových kúskov, ktoré ste si doteraz museli odoprieť. Cenovej stratégii obchodov sa len ťažko odoláva, preto si starostlivo vyberajte obchody, aby ste sa nenechali zlákať prehnanou a zavádzajúcou reklamou. Zľavy sú tu a sú tu pre vás, len treba nájsť tie správne. 

Kuracie prsia alebo kuracie stehná: Čo je zdravšie a výživnejšie?

0

Možno aj vy často váhate, či kúpiť na obed celé kura, kuracie štvrte, kuracie stehná alebo kuracie prsia, ktorých cena v prepočte na kilogram je jednoznačne najvyššia. Kurča je vždy súčasťou zdravej výživy, pretože bez kože ho radíme medzi tzv. chudé mäsá, ktoré neobsahujú príliš veľa tuku a jeho pravidelná konzumácia vám môže pomôcť schudnúť zdravým spôsobom. Okrem bielkovín obsahujú kuracie prsia a kuracie stehná aj vápnik a fosfor. Prirodzene, kuracie mäso je zdravšie, ak sa pripravuje varením alebo dusením, nie vysmážné. Ideálne je k mäsu servírovať dostatok čerstvej zeleniny, napr. vo forme šalátu.

https://www.freepik.com/free-photo/plate-raw-chicken-parts-with-tomato-carrot-dark-surface_12372200.htm#page=2&query=chicken%20parts&position=17&from_view=search&track=sph

Rozdiel medzi kuracími prsiami a kuracími stehnami

Kuracie prsia sa nachádzajú na hrudníku a radíme ich medzi biele mäso. Obsahujú menej kalórií a menej tuku, ale zato viac bielkovín ako kuracie stehná. Kuracie prsia môžeme zakúpiť spolu s celým kuraťom, filetované s kosťou a kožou, alebo vykostené a bez kože. Pripravuje sa jednoducho a je vhodné do mnohých pokrmov, avšak často býva suchšie, ako by sme si ho priali mať. Naproti tomu kuracie stehná sú považované za tmavé mäso. Čo sa týka výživy, obsahujú viac kalórií a viac tuku, no menej bielkovín než kuracie prsia. Rovnako sa dajú zakúpiť v podobe celého kurčaťa, alebo ako stehná s kosťou a kožou, prípadne aj odkostené a bez kože. Kuracie stehná sa varia rýchlejšie ako kuracie prsia, majú tiež výraznejšiu chuť a sú šťavnatejšie. 

Kuracie prsia a kuracie stehná v akcii

Kuracie mäso je všeobecne veľmi obľúbenou a vyhľadávanou potravinou. Ak v obchodoch hľadáte kuracie stehná, na ktoré je akcia, alebo dávate prednosť kuracím prsiam v akcii, skúste si pred samotným nákupom prelistovať Tesco leták online. Na webovej stránke www.kaufino.sk stačí zadať do vyhľadávača “kuracie mäso v akcii” a systém pre vás vyhľadá všetky letáky obchodov, ktoré aktuálne ponúkajú kuracie stehná alebo kuracie prsia v akcii. Najčastejšia akcia na kuracie prsia je v supermarketoch Lidl, Billa, Kaufland, alebo COOP Jednota. Oplatí sa však prelistovať aj Tesco letak, ktorý je online, pretože ponuka tohto obľúbeného hypermarketu je naozaj pestrá a lákavá.

Výživa, zdravie a zdravé potraviny

Odborníci na výživu často odporúčajú zaradiť do stravy kuracie prsia, ale radšej bez kože, ktorá obsahuje zbytočne veľa tuku. Kvalitné kuracie prsia sú všeobecne považované za zdraviu prospešné, tzv. zdravé potraviny, dôležité pre výživu hlavne v detskom veku. Malé deti často uprednostňujú biele kuracie mäso pred inými druhmi mäsa a mäsových výrobkov. Skvelé tiež je, že sa dajú pripravovať na množstvo rôznych spôsobov: variť, dusiť, piecť, grilovať, smažiť, zapekať a pod. 

Kuracie stehná sú považované za tmavé mäso, nielen kvôli farbe, ale aj kvôli typu svalu, z ktorého pochádzajú. Kuracie stehná sa ľahko pripravujú na množstvo spôsobov, sú chutné a dostatočne šťavnaté. Dajú sa dusiť, grilovať, piecť, smažiť, variť a výborne sa hodia k lahodným omáčkam. Kuracie stehná v akcii sú pomerne dostupnou potravinou. Z hľadiska zdravia a výživy ich opäť môžeme smelo zaradiť medzi zdravé potraviny. Ak práve hľadáte kuracie stehná, ktoré sú v akcii, využite internetový projekt Kaufino a pred návštevou konkrétneho obchodu si prezrite zľavy a akcie, ktoré ponúkajú obchodné reťazce.

Kuracie prsia versus kuracie stehná

Aký je teda zásadný rozdiel medzi kuracími prsiami a kuracími stehnami? Biele mäso kuracích pŕs i tmavé mäso kuracích stehien obsahuje približne rovnaký pomer zdravých a nasýtených tukov. Ako sme už spomínali, tmavé mäso obsahuje viac tuku a menej bielkovín. Ak teda plánujete zvýšiť príjem bielkovín a dodržiavať zásady diéty, siahnite po bielom mäse, teda po kuracích prsiach. Ak chcete zvýšiť príjem kalórií a pochutnať si na chuťovo výraznejšom a šťavnatejšom mäse, a pritom aj ušetriť nemalé peniaze, vyberte si kuracie stehná, ktoré sú oproti prsiam lacnejšie. Môžete urobiť aj kompromis a na vašom tanieri sa v jednej porcii môžu ocitnúť oba druhy mäsa, biele i tmavé.

Podlaha ako dôležitý prvok vašej domácnosti

0

Podlaha je dôležitou súčasťou každého interiérového dizajnu a môže ľahko pozdvihnúť  alebo rozbiť váš priestor. Slúži ako základ interiérového dizajnu a môže v konečnom dôsledku rozhodnúť o jeho celkovom úspechu. Podlaha spája celú miestnosť. Bez správnej podlahy môže mať vaša izba dizajnové prvky na tých správnych miestach a napriek tomu nebude vyzerať dobre! Podlahy v dome nesú bremeno našich každodenných činností a sú zvyčajne prvými povrchmi, na ktorých sa odráža opotrebovanie.

Vizuálny aj fyzicky kontakt

Zatiaľ čo naša prvá interakcia s priestorom je vizuálna, prvým fyzickým kontaktom človeka s priestorom predstavujú podlahové krytiny. Preto je dôležité investovať do podláh, ktoré budú držať krok s vaším každodenným životom a pridajú hodnotu a zároveň dodajú vášmu domovu nádych kvality. Pri pohľade na rôzne typy podláh, ako je laminát, vinyl, linoleum alebo parkety, je kladený osobitný dôraz na použité materiály. Dodávajú totiž podlahe jej charakteristický vzhľad, jedinečný pocit a určujú jej ekologickú rovnováhu.

Zvoľte si kvalitu

Od podlahy ako od jedného z najpoužívanejších povrchov v našej domácnosti sa očakáva, že vydrží neustále používanie a zároveň si zachová svoju transcendentnú kvalitu. S obrovským výberom dostupných podlahových krytín je ľahké nechať sa uniesť a zabudnúť na praktické aspekty, ktoré je potrebné vziať do úvahy. Cena, kvalita a štýl patria medzi najlepšie skúmané rozdiely pri nákupe podláh. Aj keď je možné ušetriť peniaze kúpou lacnej podlahy, dajte si pozor na to, aby vám aj vydržala. V súčasnosti sa podlahy považujú za investíciu a pre každý rozpočet je k dispozícii množstvo možností. Od tvrdého dreva po laminát, marmoleum, korkové podlahy až po vinyl. Myslite na to, že základným cieľom je odolnosť a fakt, aby vám podlaha vydržala čo najdlhšie.

Podlahy sú základným prvkom v interiérovom dizajne a zlepšujú estetický vzhľad každej nehnuteľnosti. Preto je dôležité hľadať kvalitné a cenovo dostupné podlahové materiály pre vašu nehnuteľnosť.

Nejnovější články