Domů Blog

Veríš na šťastné čísla? Tak sa zapoj do bonus akcie Šťastná sedmička!

0

Aktivuj kúzlo Šťastnej sedmičky! Zahraj si každý 7. deň v mesiaci za 77€ a my ti k tomu dáme free spiny. Tým sa tvoja šanca na výhru mnohonásobne zvýši!

Akcia Šťastná sedmička je novou dlhodobou akciou, ktorá v Kajotwin.sk štartuje už 7.2.2024! Oslava šťastného dátumu tak bude prebiehať pravidelne každý mesiac, vždy 7. deň.

Ako sa zapojiť?

Nič nie je jednoduchšie. Zahraj si v uvedený (7.) deň na hracích automatoch s motívom 7, dostupných v sekcii „Hry dňa“ aspoň za 77€ a my ti ako darček pripíšeme 27 free spinov! Free spiny nájdeš v hracom automate Joker 27.

Prečo sa akcie zúčastniť?

Vďaka akcii Šťastná sedmička môžeš preskúmať zaujímavé nové hry, okrem toho však dostaneš slušnú dávku free spinov. A to sa počíta, pretože každý spin navyše znamená ďalšiu šancu na výhru!

Využi šancu na zisk 27 free spinov, teda 27 nadštandardných možností získať výhru, v podobe poriadneho balíka. Pripoj sa k nám a nechaj Šťastnú sedmičku úradovať!

Ako plánovať dovolenku s minimálnym dopadom na životné prostredie

0

Cestovanie prináša nezabudnuteľné zážitky a rozširuje naše obzory, no súčasne môže mať významný dopad na životné prostredie. Eko-cestovanie, alebo ekologicky šetrné cestovanie, sa stáva čoraz populárnejším, keďže cestovatelia hľadajú spôsoby, ako znížiť svoju ekologickú stopu. Tento článok vám poskytne praktické rady, ako plánovať dovolenku s minimálnym dopadom na životné prostredie.

Výber destinácie a dopravy

Pri výbere destinácie zvážte miesta, ktoré sú známe svojim záväzkom k udržateľnosti. Mnohé komunity a krajiny teraz aktívne podporujú eko-turizmus. Pri plánovaní dopravy na dovolenku uprednostnite ekologickejšie možnosti, ako sú vlaky alebo autobusy, namiesto lietadiel. Ak je let nevyhnutný, zvážte kompenzáciu uhlíkovej stopy.

Ubytovanie a aktivity

Vyberajte ubytovanie, ktoré má zelené certifikácie alebo je známe svojimi udržateľnými praktikami. Mnohé hotely a rezorty teraz ponúkajú možnosti, ktoré znižujú spotrebu vody a energie a podporujú miestne spoločenstvá. Pri výbere aktivít sa snažte podporovať miestne podniky a ekologické exkurzie, ktoré rešpektujú miestnu prírodu a kultúru.

Ekologické balenie a spotreba

Pri balení na dovolenku zvážte použitie ekologických a opakovane použiteľných produktov. Namiesto jednorazových plastových fliaš si zoberte opakovane použiteľnú fľašu na vodu a ekologické hygienické potreby. Snažte sa tiež minimalizovať odpad a recyklovať, kde je to možné.

Podpora udržateľných praktík

Počas cestovania podporujte miestne podniky a komunity, ktoré sa zameriavajú na udržateľnosť. Nákupom miestnych produktov a služieb nielenže podporíte miestnu ekonomiku, ale tiež znížite dopad na životné prostredie spojený s dlhými dopravnými trasami.

Eko-cestovanie je o zodpovednom prístupe k objavovaniu sveta. Plánovaním dovolenky s ohľadom na životné prostredie môžete znížiť svoju ekologickú stopu a zároveň podporiť udržateľné praktiky po celom svete. S týmito tipmi môžete cestovať svedomito a prispieť k ochrane našej planéty pre budúce generácie.

Pripravte sa na sneh a mráz. Čo mať po ruke doma a v aute?

0

K snehu sa viaže množstvo skvelých činností, ale aj množstvo starostí. Predovšetkým môže skomplikovať cestovanie vodičom, ale aj pre majiteľov nehnuteľností a priľahlých pozemkov môže byť nepríjemný. Predsa len, keď veľa nasneží na namrznutý chodník či cestu, je situácia aj životu nebezpečná. Preto je dôležité sa na sneh a mráz dopredu pripraviť. Ktorí „pomocníci“ by vám nemali v aute alebo garáži či pivnici chýbať?

Škrabka na ľad s metličkou

Či už máte vyhrievané okná na vozidle, alebo nie, škrabka na ľad s metličkou by vám v aute nemala chýbať. Napríklad keď snehu za noc pribudne veľa, hravo ho s ňou odpracete. Je „poistkou“ aj pre prípad, že by sa vám vyhrievanie okna pokazilo. Škrabka je vyrobená z pevného materiálu, vydrží aj mrazivé a drsné podmienky. Môžete ju venovať aj ako praktický darček na Vianoce. Tí, ktorí škrabku večne strácajú, budú doslova „spasení“.

Aby vám dvor a príjazdová cesta nekĺzali

V aute je v zime dobré voziť aj nádobku s pieskom alebo jemným štrkom, ktorými by ste si v akútnych prípadoch podsypali cestu pod kolesami, aby ste vyšli v mieste, kde zapadnete. Je to vhodné predovšetkým na horách alebo v miestach, kde cestári často nestíhajú, alebo sa tam ani nedostanú. Doma potom je dobré mať posypovú soľ. Posypová soľ si rýchlo poradí s namrznutým chodníkom k bránke, s príjazdovou cestou aj klzkou terasou, na ktorej je ľad.

Lopata na sneh pre dospelých aj deti

Keď sneh napadne, treba ho odpratať. Niekedy postačí pevná metla, tvrdý zmeták s pevnými a tvrdými štetinami. Keď je snehu viac, pomôže lopata na sneh. Tú môžete kúpiť v mnohých veľkostiach, z rôznych materiálov, dokonca aj s kolieskami, aby ste ťažký „náklad“ nemuseli odnášať. Nechýbajú ani lopaty na sneh pre deti, ktoré budú radi, že sú užitočné, môžu vám pomôcť a zároveň sa naučia dôležitú činnosť.

Nechýbajú vám doma obľúbené vianočné ozdoby?

0

Mnohí z nás rok čo rok obmieňajú ako vianočnú, tak aj veľkonočnú výzdobu. Nie kompletne celú, ale obmenia aspoň niektoré hlavné prvky, zvolia inú podobu pre vonkajšie ozdobenie okien, použijú iné prvky pri adventnom venci… Ktoré vianočné ozdoby sú najobľúbenejšie, Vianoce by bez nich neboli „tie pravé“ a aká je tohtoročná farba Vianoc?

Viva Magenta plná života

Farbou na rok 2023 bola zvolená Viva Magenta, nádherná farba plná života, výrazná kombinácia fialovej, ružovej a červenej. Je neprehliadnuteľná, či už ju zvolíte v sýtom žiarivom tóne, alebo nenápadnejšiu pastelovú. Nové vianočné gule na stromček môžete zvoliť práve v tejto farbe a vzdať jej tak hold. Veľmi dobre sa kombinuje s inými farbami, takže váš stromček môže byť kombináciou Viva Magenty a modrej, bielej, striebornej, zlatej, šedej i temne zelenej, ktorá je tiež veľmi trendy.

Práve vianočné gule sú jednou z najobľúbenejších ozdôb, ktoré používame. Používame radi ale aj zvončeky, anjeliky, hviezdy a vločky, najrôznejšie zápichy tvorené viacerými prvkami naraz, ktoré možno použiť do kvetináčov doma aj vonku.

Vianočné osvetlenie dodá výzdobe iskru

Keď zablikáte alebo posvietite na vianočné gule, trblietavé reťaze alebo napríklad vianočným osvetlením ozdobíte dom, plot, balkón, krb, schodisko vo vnútri alebo čokoľvek iné, vždy je atmosféra sviatočnejšia a vianočná. Preto nesmie vianočné osvetlenie chýbať. Elegantnejšie pôsobia jednoduché biele, deti majú radšej pestré farebné. Dnes už sú aj druhy, kde si môžete farbu nastaviť, ako práve chcete.

Anjelské zvonenie

Krásnou pripomienkou pre všetkých, ktorí sú roky dospelí, je aj „Anjelské zvonenie“. Naši rodičia alebo starí rodičia ho rozsvecovali na vianočnom stole a my, ako deti, sme žasli. K tomu ďalej môžeme viesť naše deti a na chvíľu ich zaujať viac, než televízia.
Vianočné ozdoby nemusia byť drahé. Pozrite sa napr. na famu.sk, kde nájdete aj sviečky, svietniky a mnoho ďalších sortimentov nielen pre kúzlené Vianoce.

Kúpte si fasádny komín a spojte praktické a užitočné s designovým

0

V dnešnej dobe sa môžeme stretnúť s nehnuteľnosťami, ktoré sú designovo veľmi moderné a klasický komín na streche by sa k nim nehodil. Rovnako sú domy, pri ktorých chceme dodatočne vybudovať kvalitný komín, ale tak, aby bol vyvedený cez stenu von a ďalej hore po fasáde. V takýchto prípadoch môžeme siahnuť po nerezových fasádnych komínoch. Ponúka ich napr. česká firma CIKO.

Komín z nerezu vhodný pre všetky spotrebiče

CIKO je firma, ktorá má veľmi dobré meno, mnohoročnú tradíciu, a tak sa môžete spoľahnúť na jej bohaté skúsenosti a znalosti. Stále sa zdokonaľuje, svoje komíny inovuje, ponúka to najlepšie, čo môžete na poli komínov očakávať. Navyše má aj prepracovaný klientsky servis. Pracovníci vám radi a ochotne pomôžu s výberom správneho komína, ale tiež si môžete nechať pomôcť priamo na stavbe, kde za vami pracovník CIKO príde v ktorejkoľvek fáze vášho projektu.

Priaznivé ceny sú potom čerešničkou na torte, takže za komínové systémy, či už budú tehlové alebo nerezové, neutratíte majland.

Fasádne komíny pre váš dom

Pozrime sa ale na spomínané fasádne komíny bližšie. Najčastejšie sa pre nich využívajú systémy s hrúbkou izolácie 25 mm založené na konzole. Vďaka možnosti použitia dlhých konzol a držiakov sa spravidla podarí umiestniť komín mimo presahu strechy. Vždy je nutné riešiť bezpečný prestup predĺženia sopúchu cez obvodovú konštrukciu stavby.

Spoločnosť dodáva nielen klasické prevedenie s vonkajšou sponou. Kúpiť si môžete aj fasádny systém COSMOS bez vonkajších spôn. Po celej dĺžke má tak tento typ komína hladký povrch. V exponovaných miestach sa využívajú vnútorné nerozobrateľné spoje, ktoré dávajú systému nadštandardnú statickú pevnosť pri zachovaní čistého dizajnu.

Pozrite sa nielen na nerezové komíny, ale aj na tehlové komíny a vyberte si ten pravý. Pokiaľ si nie ste istí, zadarmo si nechajte erudovane poradiť.

Zaujímajú vás kvalitné kamery? Vyberte si niektorú za výhodné akčné ceny

0

Tiež patríte k ľuďom, ktorí si radi a často vytvárajú najrôznejšie záznamy s pomocou videokamery? Možno ste nadšenec do cestovania na bicykli a užívate si adrenalínové chvíľky po nespevnenom teréne. Možno máte malé deti a mnoho spoločných chvíľ chcete zachytiť pre možnosť pripomenutia si ich v budúcnosti.

Videokamery používajú cestovatelia, youtuberi, realitné kancelárie, kameramani na svadbách… Kde kúpiť kvalitne a za skvelú cenu kameru, s ktorou budete určite spokojní?

E-shop s kvalitnými kamerami za akčné ceny

Niekedy sa môžeme stretnúť s obchodmi, ktoré sa len tvária, že nám ponúka tovar výhodne, ale nie je tomu tak. S tým sa však nestretnete v e-shope eshop.smartwear.sk, kde ponúka len kvalitný a overený tovar a zľavy, ktoré uvádza, sú skutočnými zľavami z pôvodných cien.


Pozrieť sa môžete napr. na akčné kamery DJI, s ktorými sú spokojní ľudia v mnohých krajinách sveta a tešia sa veľmi dobrému hodnoteniu. Sú ideálne na robenie kvalitných videí aj fotografií. Akčné kamery DJI môžete zobrať všade so sebou, majú veľmi praktickú veľkosť, zmestia sa vám aj do vrecka a stačí im pár sekúnd na to, aby sa pripravili na nahrávanie.


Určite oceníte aj množstvo nástrojov a funkcií, ktoré tieto šikovné DJI kamery majú. Pomôžu vám vytvoriť dokonalé zábery v tej najvyššej kvalite. Počas natáčania budete vedieť, že kamera zvládne natočiť plynulý a ostrý obraz, a to aj pri snímaní pohyblivých objektov.


DJI Osmo Action 3

Na výber máte z niekoľkých typov týchto šikovných skladných kamier. Čo treba investovať do akčnej kamery DJI Osmo Action 3, s ktorou hravo natočíte aj videá, ktoré sú maximálne dobrodružné a adrenalínové. Má rýchloupínaciu konštrukciu pre jednoduchú horizontálnu a vertikálnu montáž, plnofarebnými dotykovými obrazovkami na prednej aj zadnej strane pre jednoduché ovládanie parametrov a prehrávania. Je odolná voči chladu, má vynikajúcu výdrž batérie, je vodeodolná, jednoducho vhodná pre každú akciu.


Pozrite sa na eshop.smartwear.sk a vyberte si kameru podľa svojich potrieb.

Čo je kľúčom k šťastiu? HHC!

0

Šťastie je jedným z najdôležitejších pocitov, ktoré ľudia na celom svete hľadajú. Je to stav, keď pociťujeme radosť a uspokojenie, keď sú naše potreby a túžby naplnené. Ľudia sa snažia nájsť kľúč k šťastiu rôznymi spôsobmi. Niektorí sa snažia nájsť svoj zmysel života, iní hľadajú radosť v rodine a priateľoch alebo v záľubách. Čo keby sme vám však povedali, že existuje výrobok, ktorý vám môže pomôcť dosiahnuť šťastie? Áno, hovoríme o produktoch HHC, ktoré sú dostupné na slovenskom trhu v e-shope Kratomit.sk.

Čo je HHC? 

HHC je nová zlúčenina, ktorá bola objavená v posledných rokoch. Je to syntetická molekula, ktorá sa podobá klasickým kanabinoidom, ale zároveň má mnoho vlastností, ktoré sa v konope nenachádzajú. Produkty HHC sa vyrábajú s použitím tejto zlúčeniny, a preto ponúkajú milovníkom konope mnohé výhody. Na e-shope Kratomit.sk nájdete širokú ponuku produktov, ako sú:

Každý z týchto produktov vám môže pomôcť dosiahnuť stav, v ktorom pocítite potešenie a hlavne spokojnosť.

Výhody HHC

  • Prvou výhodou používania produktov HHC je, že vám pomôžu zlepšiť náladu. Keď sa cítite šťastní, váš stres a starosti sa môžu znížiť, čo vám umožní žiť plnohodnotný život a užívať si každý okamih!
  • Ďalšou výhodou používania produktov HHC je, že môžu pomôcť zlepšiť vašu energetickú hladinu. HHC je známy svojimi stimulačnými účinkami, čo znamená, že môže pomôcť zvýšiť vašu energiu a výkonnosť. Keď máte vysokú hladinu energie, môžete sa venovať svojim záujmom a cieľom, čo vám umožní dosiahnuť veci, po ktorých túžite.
  • Ďalšou výhodou produktov HHC je, že pomáhajú pri bolesti. HHC sa používa aj ako analgetikum a môže pomôcť znížiť bolesť alebo zápal. Ak trpíte bolesťou, HHC môže výrazne zlepšiť váš stav, čo vám umožní žiť plnohodnotný život a užívať si každý okamih.
  • Okrem toho vám výrobky HHC môžu pomôcť zlepšiť spánok. HHC má relaxačné účinky, ktoré môžu pomôcť zlepšiť kvalitu vášho spánku a znížiť úzkosť. Ak máte problémy so spánkom, HHC môže výrazne zlepšiť váš spánok.

Nájdite aj vy svoj kľúč k šťastiu!

Všetci hľadáme kľúč k šťastiu a spokojnosti. Výrobky HHC ponúkajú milovníkom konope mnoho výhod, napríklad zlepšenie nálady, zvýšenie energie, zníženie bolesti a zlepšenie spánku. V e-shope Kratomit.sk nájdete široký sortiment HHC produktov, ako sú jointy, sušienky, koláčiky, oleje, rolovacie perá a želé a mnoho ďalších. Ak hľadáte spôsob, ako dosiahnuť šťastie a spokojnosť, HHC môže byť práve pre vás tou správnou voľbou.

Aká je správna starostlivosť o mastnú pleť?

0

Mastná pleť je najrozšírenejším typom pleti na svete. Zvýšená tvorba kožného mazu trápi množstvo ľudí. Aj keď je typ pleti daný hlavne geneticky môže vás potrápiť aj z iných dôvodov. Pri správnej starostlivosti môžete tvorbu kožného mazu zmierniť a zabrániť vzniku ďalších problémov, ktoré mastnú pleť sprevádzajú.

Čo je príčinou mastnej pleti

Ako sme už spomínali, najčastejším dôvodom mastnej pleti je genetika, nie je ale jediný. Hormonálna nerovnováha, zlá životospráva, depresie, nevhodná kozmetika, fajčenie alebo nadmerná konzumácia alkoholu môžu vplývať negatívne na pleť.

Mastná pleť môže byť dôvodom vzniku ďalších kožných problémov ako je upchávanie pórov, tvorba ekzémov a akné. Správnou starostlivosťou o mastnú pleť môžete tieto komplikácie minimalizovať. Séra, krém či micelárna voda pre mastnú až aknóznu pleť by mali byť rutinou pri čistení pleti.

Vhodné kozmetické produkty môžu v boji s mastnou pokožkou pomôcť. Zamerať by ste sa ale mali aj na ďalšie faktory, ktoré tento problém spôsobujú alebo zhoršujú.

Strava

Možno sa to nezdá, ale strava má vplyv na vašu pleť. Ak máte problémy s mastnou pokožkou zamerajte sa na zdravé stravovanie. Odporúča sa konzumácia celozrnného pečiva, ovocia a zeleniny.

Vylúčiť alebo aspoň obmedziť by ste mali konzumáciu vyprážaných, korenistých a slaných jedál. Tieto potraviny podporujú funkciu mazových žliaz v pokožke čo vedie k zvýšeniu mastenia pleti.

Cukor je surovina o ktorej sa ohľadom mastnej pleti a akné veľa diskutuje. Predpokladá sa, že prispieva k masteniu pleti a tvorbe akné ale stále nie je o tom dostatok vedeckých dôkazov. Príjem sacharidov ale pokojne obmedziť môžete, vyhnete sa problémom s nadváhou, obezitou či iným.

Hydrartácia

Existuje mylná predstava, že mastnú pleť netreba hydratovať. Opak je pravdou. Používanie hydratačnej kozmetiky môže viesť k zníženiu tvorby kožného mazu. Pleť navyše zostane hladká, pružná a bude aj pevnejšia. Micelárna voda, krém na akné a aj ďalšie produkty, ktoré na čistenie mastnej pleti používate môžu pokožku zároveň hydratovať.

Lacné umelé vianočné stromčeky v skvelej kvalite nájdete na svetstromcekov.sk

0

Tiež sa už pozeráte po novom umelom vianočnom stromčeku? Niet divu, pokiaľ totiž urobíte nákup tohto pre Vianoce nepostrádateľného vybavenia, môžete ušetriť aj niekoľko desiatok eur. Práve teraz totiž ponúka zavedený e-shop s mnohým umelým vianočným tovarom až 30% zľavy, stačí ich len využiť.

Kvalitný a lacný umelý vianočný stromček

Chcete umelý vianočný stromček navlas rovnaký, ako je ten živý? Je to možné. Dokonca teraz za veľmi priaznivú cenu. Stačí pozrieť sa na kategóriu FULL 3D vianočné stromčeky alebo 3D vianočné stromčeky a vybrať si jedľu, smrek alebo borovicu, podľa vašich preferencií.

Rovnako tu nájdete klasické vianočné stromčeky, extra vysoké alebo extra široké umelé vianočné stromčeky, nechýbajú biely vianočný stromček v mnohých podobách, zasnežené vianočné stromčeky, extra široké alebo úzke vianočné stromčeky, tiež umelé stromčeky v kvetináči alebo s LED osvetlením.

Stromčeky tu ponúkajú od veľkosti 60 cm až do výšky 450 cm. Je tak isté, že si vyberú bežné domácnosti, ale aj napríklad aj tí, ktorí majú malú kanceláriu a chcú ju vyzdobiť, alebo firmy, ktoré sa chcú vianočným stromčekom reprezentovať v najlepšej možnej kvalite a ozdobení.

Vianočné girlandy a vianočné umelé vence

Váš domov by mohla zdobiť aj vianočná girlanda. Krásne, husté, bohaté ponúka svetstromcekov.sk. Stačí dozdobiť ich napr. svetielkami, bankami, drobnými ozdôbkami, zavesiť okolo dverí, na zábradlie schodiska, omotať okolo stĺpov a máte nádhernú a neprehliadnuteľnú výzdobu, ktorá vám bude robiť radosť po celé Vianoce.

To isté platí, keď sa pozriete na vianočné vence. Môžete ich zavesiť na vstupné dvere, ale tiež položiť na sviatočný stôl. Slúži aj ako adventný veniec, stačí doplniť ho o 4 adventné sviečky.

Pozrite sa na internetové stránky svetstromcekov.sk a vyberte si kvalitnú vianočnú výzdobu, ktorá vám bude slúžiť po mnoho rokov.

Ako jesť zdravo a chutne? Toto sú naše odporúčania!

0

Chcete schudnúť, prípadne si udržať svoju váhu? V tom prípade by ste mali jesť zdravo! Dá sa to chutne a na rôzne spôsoby. Nemáme tým na mysli len klasické zeleninové šaláty. Existuje viacero spôsobov, ako si pripraviť chutné pokrmy. Preto sa neváhajte inšpirovať našimi tipmi.

Začať jesť zdravo nie je vôbec náročné. Mali by ste však vedieť, ako na to. Skvelým riešením je, ak uprednostníte konzumáciu ovocia a zeleniny. Vaša strava by však mala obsahovať aj dostatok bielkovín, sacharidov a zdravých tukov. Skvelým riešením je lyofilizované ovocie, ktoré si môžete zakúpiť v rôznych podobách. Odporúča sa vložiť napríklad do bieleho jogurtu alebo mlieka. Skvelý tip na zdravé raňajky!

Raňajky nepreskakujte

Keď sme už pri tých raňajkách, určite by ste ich nemali prehliadať. Ide totiž o základ celého dňa. Dodajú vám energiu na celý deň, pričom nebude u vás dochádzať k žiadnemu prejedaniu. Práve preto sa odporúča, aby ste raňajky za žiadnych okolností nepreskakovali. Sú v rámci dňa mimoriadne dôležité.

Neobmedzujte sa príliš

Samozrejme, ak chcete jesť zdravo, určite by ste sa mali v istých veciach obmedziť, no je dôležité, aby ste sa neobmedzovali príliš. Predsa len, ak si budete jedlo zakazovať, mohlo by u vás dôjsť napríklad k nadbytku hmotnosti. Skvelým riešením je, ak si jedlo doprajete, ale v obmedzenom množstve. Napríklad, čokoládový krém môže byť aj zdravý, ak si ho dáte v kombinácii s potravinami, ktoré sú zdravé.

Pite dostatok vody

Každý deň by ste mali vypiť približne 2 – 3 litre čistej vody. Striedať to môžete napríklad so zeleným alebo bylinkovým čajom. Ideálne však je, ak vodu dochutíte o niečo svieže. Napríklad, citrón, limetku alebo mätu.

Jesť sa dá zdravo, no určite by ste nemali zabúdať aj na pohyb, ktorý je mimoriadne dôležitý.