Domů Blog

V obchodoch začínajú povianočné výpredaje: Kde sa oplatí nakupovať?

0

Na rôzne zľavy a výpredaje, ktoré je možné využívať takmer v priebehu celého roka sme si už zvykli. Ak máte radi nákupy v obchodoch, alebo skôr uprednostňujete online nákupy v online obchodoch, povianočný výpredaj si rozhodne nenechajte ujsť. Mnohé online obchody s oblečením ponúkajú zákazníkom až sedemdesiat percentné zľavy na tovar, ktorý určite do konca zimnej sezóny ešte využijete. 

https://www.freepik.com/free-photo/lovely-couple-doing-shopping-city_11724159.htm#page=3&query=after%20christmas%20sale&position=46&from_view=search&track=ais

Povianočný výpredaj v módnych obchodoch

Čo sa týka módnych obchodov s textilným tovarom pre ženy, mužov i deti, tam sa skutočne oplatí nakupovať hneď, ako je ohlásená akcia na povianočný výpredaj vybraných druhov tovaru. Predovšetkým veľké módne reťazce, ako napríklad Sinsay, H&M, New Yorker, Reserved, Stradivarius a mnohé ďalšie, znižujú ceny zimného tovaru hneď po Vianociach. Ak teda chcete naplno využiť populárny výpredaj v Sinsay, môžete navštíviť niektorú z kamenných predajní v blízkosti vášho bydliska. Ak uprednostňujete nákupy online, odporúčame vám pozrieť si Sinsay online shop, kde vám hneď na úvodnej stránke ponúkajú Sinsay výpredaj až do výšky 50 %. Ak navštívite váš obľúbený Sinsay s cieľom využiť Sinsay výpredaj cez stránku tipli.sk, získate navyše aj 5 % z vášho nákupu späť. Ďalšou výhodou online nákupu v online obchodoch s oblečením je, že na e-shope často objavíte aj tovar, ktorý v kamenných predajniach už nie je skladom, pretože sa kvôli veľkému záujmu zo strany zákazníkov rýchlo vypredal. 

Všetky módne značky na jednom mieste

V posledných rokoch stúpa záujem o stránky, ktoré ponúkajú značkové dámske, pánske a detské oblečenie a doplnky na jednom mieste, v online priestore. Medzi takéto online obchody s oblečením a doplnkami patrí Glami, Answer, Zoot, About You, ale tiež Factcool, ktorý má vo svojej ponuke viac ako 1000 kvalitných značiek. Online nákup cez Factcool vám poskytuje viacero výhod: dopravu zadarmo, jednoduché vrátenie tovaru až do 14 dní, vrátenie peňazí za vrátený tovar na váš účet do 3 pracovných dní. Factcool vám garantuje kvalitu a originalitu, teda pôvod tovaru, a tiež najnižšie ceny. Ak pri nákupe využijete Factcool zľavový kód, ušetríte ešte viac. Jednorázový Factcool zľavový kód vo výške 10 % získate napríklad vašou registráciou v e-shope a prihlásením sa na odber newslettera.

Tipli sk – povianočné nákupy online ešte výhodnejšie a lacnejšie

Ak sa aj vy pridáte do nákupného klubu Tipli sk, vaše nákupy sa stanú ešte výhodnejšie a lacnejšie ako doteraz. Mnohým sa stále môže zdať nakupovanie cez internet náročné. Online nakupovanie totiž môže znamenať aj dlhé hodiny porovnávať ceny produktov, vyhľadávať najväčšie zľavy, najlepšiu cenu za dopravu, zdĺhavo prechádzať a kontrolovať množstvo akciových letákov. Registráciou v nákupnom a vernostnom klube Tipli na stránke www.tipli.sk máte zrazu všetky skvelé vychytávky a ponuky na jednej stránke a ešte vás Tipli za váš nákup aj odmení. Všetky podrobné informácie o tom, ako tento mnohými zákazníkmi s obľubou využívaný systém funguje, nájdete na spomínanej webovej stránke tipli.sk.

Povianočný výpredaj na vianočný tovar

Povianočný výpredaj v kamenných obchodoch často trvá do polovice, no niekedy až do konca januára, u niektorých produktov je to do vypredania skladových zásob. Najväčšie zľavy, a to až do výšky 90 %,  sú na vianočný tovar, teda rôzne vianočné dekorácie, ozdoby na stromček, oblečenie s vianočným motívom (svetre, pyžamá, čiapky, ponožky a pod.). Oplatí sa kupovať aj svetielka, baliaci papier, či domáce potreby ozdobené sviatočnými motívmi, ktoré predsa môžete odložiť a na budúci rok akoby ste ich našli. Ak ste dostali pod stromček namiesto darčekov peniaze, mohol by vás osloviť povianočný výpredaj, ktorý zráža ceny takpovediac na kolená. Okrem oblečenia sa do výpredaja dostáva aj elektronika, kozmetika a parfémy. 

Čas na správne zľavy

Január je pre mnohých z nás mesiac, kedy si dávame predsavzatia a snažíme sa viac času dopriať sebe a svojej rodine. Povianočné, resp. novoročné výpredaje nech vám umožnia dopriať si ešte viac radosti z nových kúskov, ktoré ste si doteraz museli odoprieť. Cenovej stratégii obchodov sa len ťažko odoláva, preto si starostlivo vyberajte obchody, aby ste sa nenechali zlákať prehnanou a zavádzajúcou reklamou. Zľavy sú tu a sú tu pre vás, len treba nájsť tie správne. 

Kuracie prsia alebo kuracie stehná: Čo je zdravšie a výživnejšie?

0

Možno aj vy často váhate, či kúpiť na obed celé kura, kuracie štvrte, kuracie stehná alebo kuracie prsia, ktorých cena v prepočte na kilogram je jednoznačne najvyššia. Kurča je vždy súčasťou zdravej výživy, pretože bez kože ho radíme medzi tzv. chudé mäsá, ktoré neobsahujú príliš veľa tuku a jeho pravidelná konzumácia vám môže pomôcť schudnúť zdravým spôsobom. Okrem bielkovín obsahujú kuracie prsia a kuracie stehná aj vápnik a fosfor. Prirodzene, kuracie mäso je zdravšie, ak sa pripravuje varením alebo dusením, nie vysmážné. Ideálne je k mäsu servírovať dostatok čerstvej zeleniny, napr. vo forme šalátu.

https://www.freepik.com/free-photo/plate-raw-chicken-parts-with-tomato-carrot-dark-surface_12372200.htm#page=2&query=chicken%20parts&position=17&from_view=search&track=sph

Rozdiel medzi kuracími prsiami a kuracími stehnami

Kuracie prsia sa nachádzajú na hrudníku a radíme ich medzi biele mäso. Obsahujú menej kalórií a menej tuku, ale zato viac bielkovín ako kuracie stehná. Kuracie prsia môžeme zakúpiť spolu s celým kuraťom, filetované s kosťou a kožou, alebo vykostené a bez kože. Pripravuje sa jednoducho a je vhodné do mnohých pokrmov, avšak často býva suchšie, ako by sme si ho priali mať. Naproti tomu kuracie stehná sú považované za tmavé mäso. Čo sa týka výživy, obsahujú viac kalórií a viac tuku, no menej bielkovín než kuracie prsia. Rovnako sa dajú zakúpiť v podobe celého kurčaťa, alebo ako stehná s kosťou a kožou, prípadne aj odkostené a bez kože. Kuracie stehná sa varia rýchlejšie ako kuracie prsia, majú tiež výraznejšiu chuť a sú šťavnatejšie. 

Kuracie prsia a kuracie stehná v akcii

Kuracie mäso je všeobecne veľmi obľúbenou a vyhľadávanou potravinou. Ak v obchodoch hľadáte kuracie stehná, na ktoré je akcia, alebo dávate prednosť kuracím prsiam v akcii, skúste si pred samotným nákupom prelistovať Tesco leták online. Na webovej stránke www.kaufino.sk stačí zadať do vyhľadávača “kuracie mäso v akcii” a systém pre vás vyhľadá všetky letáky obchodov, ktoré aktuálne ponúkajú kuracie stehná alebo kuracie prsia v akcii. Najčastejšia akcia na kuracie prsia je v supermarketoch Lidl, Billa, Kaufland, alebo COOP Jednota. Oplatí sa však prelistovať aj Tesco letak, ktorý je online, pretože ponuka tohto obľúbeného hypermarketu je naozaj pestrá a lákavá.

Výživa, zdravie a zdravé potraviny

Odborníci na výživu často odporúčajú zaradiť do stravy kuracie prsia, ale radšej bez kože, ktorá obsahuje zbytočne veľa tuku. Kvalitné kuracie prsia sú všeobecne považované za zdraviu prospešné, tzv. zdravé potraviny, dôležité pre výživu hlavne v detskom veku. Malé deti často uprednostňujú biele kuracie mäso pred inými druhmi mäsa a mäsových výrobkov. Skvelé tiež je, že sa dajú pripravovať na množstvo rôznych spôsobov: variť, dusiť, piecť, grilovať, smažiť, zapekať a pod. 

Kuracie stehná sú považované za tmavé mäso, nielen kvôli farbe, ale aj kvôli typu svalu, z ktorého pochádzajú. Kuracie stehná sa ľahko pripravujú na množstvo spôsobov, sú chutné a dostatočne šťavnaté. Dajú sa dusiť, grilovať, piecť, smažiť, variť a výborne sa hodia k lahodným omáčkam. Kuracie stehná v akcii sú pomerne dostupnou potravinou. Z hľadiska zdravia a výživy ich opäť môžeme smelo zaradiť medzi zdravé potraviny. Ak práve hľadáte kuracie stehná, ktoré sú v akcii, využite internetový projekt Kaufino a pred návštevou konkrétneho obchodu si prezrite zľavy a akcie, ktoré ponúkajú obchodné reťazce.

Kuracie prsia versus kuracie stehná

Aký je teda zásadný rozdiel medzi kuracími prsiami a kuracími stehnami? Biele mäso kuracích pŕs i tmavé mäso kuracích stehien obsahuje približne rovnaký pomer zdravých a nasýtených tukov. Ako sme už spomínali, tmavé mäso obsahuje viac tuku a menej bielkovín. Ak teda plánujete zvýšiť príjem bielkovín a dodržiavať zásady diéty, siahnite po bielom mäse, teda po kuracích prsiach. Ak chcete zvýšiť príjem kalórií a pochutnať si na chuťovo výraznejšom a šťavnatejšom mäse, a pritom aj ušetriť nemalé peniaze, vyberte si kuracie stehná, ktoré sú oproti prsiam lacnejšie. Môžete urobiť aj kompromis a na vašom tanieri sa v jednej porcii môžu ocitnúť oba druhy mäsa, biele i tmavé.

Podlaha ako dôležitý prvok vašej domácnosti

0

Podlaha je dôležitou súčasťou každého interiérového dizajnu a môže ľahko pozdvihnúť  alebo rozbiť váš priestor. Slúži ako základ interiérového dizajnu a môže v konečnom dôsledku rozhodnúť o jeho celkovom úspechu. Podlaha spája celú miestnosť. Bez správnej podlahy môže mať vaša izba dizajnové prvky na tých správnych miestach a napriek tomu nebude vyzerať dobre! Podlahy v dome nesú bremeno našich každodenných činností a sú zvyčajne prvými povrchmi, na ktorých sa odráža opotrebovanie.

Vizuálny aj fyzicky kontakt

Zatiaľ čo naša prvá interakcia s priestorom je vizuálna, prvým fyzickým kontaktom človeka s priestorom predstavujú podlahové krytiny. Preto je dôležité investovať do podláh, ktoré budú držať krok s vaším každodenným životom a pridajú hodnotu a zároveň dodajú vášmu domovu nádych kvality. Pri pohľade na rôzne typy podláh, ako je laminát, vinyl, linoleum alebo parkety, je kladený osobitný dôraz na použité materiály. Dodávajú totiž podlahe jej charakteristický vzhľad, jedinečný pocit a určujú jej ekologickú rovnováhu.

Zvoľte si kvalitu

Od podlahy ako od jedného z najpoužívanejších povrchov v našej domácnosti sa očakáva, že vydrží neustále používanie a zároveň si zachová svoju transcendentnú kvalitu. S obrovským výberom dostupných podlahových krytín je ľahké nechať sa uniesť a zabudnúť na praktické aspekty, ktoré je potrebné vziať do úvahy. Cena, kvalita a štýl patria medzi najlepšie skúmané rozdiely pri nákupe podláh. Aj keď je možné ušetriť peniaze kúpou lacnej podlahy, dajte si pozor na to, aby vám aj vydržala. V súčasnosti sa podlahy považujú za investíciu a pre každý rozpočet je k dispozícii množstvo možností. Od tvrdého dreva po laminát, marmoleum, korkové podlahy až po vinyl. Myslite na to, že základným cieľom je odolnosť a fakt, aby vám podlaha vydržala čo najdlhšie.

Podlahy sú základným prvkom v interiérovom dizajne a zlepšujú estetický vzhľad každej nehnuteľnosti. Preto je dôležité hľadať kvalitné a cenovo dostupné podlahové materiály pre vašu nehnuteľnosť.

Zemplínska Šírava je krásnym miestom na jesennú dovolenku

0

Pôvodne sa hovorilo Zemplínskej Šírave Vihorlatská nádrž, alebo tiež Zemplínska, Podvihorlatská sĺňava. Ide o vodnú nádrž na východe Slovenska v povodí Bodrogu pod Vihorlatskými vrchmi. Ide o druhú najväčšiu vodnú priehradu na Slovensku, čo sa týka veľkosti vodnej plochy. Čo sa týka jej celkového objemu vody, ide o tretiu najväčšiu vodnú priehradu na Slovensku. Ľudia sa tu na rekreáciu radi vydávajú, a tak je tu celkom 7 rekreačných stredísk. Vodná časť nádrže je chráneným areálom.

Užite si prechádzky, rybolov aj prírodu

Na Šírave toho môžete zažiť mnoho. Ľudia tu jazdia za kúpaním, aj vodnými športmi, rybolovom, cykloturistikou alebo pešou turistikou. Okolité Vihorlatské vrchy k tomu doslova nabádajú. Priemerná doba slnečného svitu na jazere je cca 2200 hodín za rok. Ide vďaka tomu o jedno z najteplejších miest na Slovensku.

Čo sa týka ubytovania, môžete využiť rôzne typy úrovne, na svoje si prídu tí, ktorí vyhľadávajú kempy aj tí, ktorí si chcú užiť pohodlie v trojhviezdičkovom hoteli alebo rehabilitačnej zotavovni. Napríklad stredisko Kaluža ponúka aquapark s celoročnou prevádzkou.

Turistické chodníky sú pripravené v pohorí Vihorlatských vrchov, ktoré sa týčia nad Zemplínskou Šíravou. Cieľom, ktorý ľudia radi vyhľadávajú, je jazero Morské oko, ku ktorému sa môžu veľmi dobre dostať aj rodiny s malými deťmi. Vystúpať môžete aj na najvyšší vrch pohoria Vihorlat, z ktorého sa pozriete na Michalovce so Zemplínskou Šíravou alebo Sninský kameň.

Vyberte si ubytovanie ideálne práve pre vás

Pozrime sa na ubytovanie Zemplínska Šírava, vybrať si môžete napr. veľmi pekné chatky a ubytovať sa s celou rodinou. Stravu si môžete pripraviť sami, alebo sa môžete zastaviť v niektorých z reštaurácií v rekreačných strediskách.

Či už sa vydáte na Zemplínsku Šíravu kedykoľvek v roku, čaká vás krásne prostredie a množstvo času, ktorý budete môcť stráviť v spoločnosti prírody a tých, ktorých máte radi.

Porovnanie VPN iTop VPN Free s Free VPN Planet: Kto má lepšie hodnotenie

0

Ktorá VPN ponúka viac, iTop Free VPN, alebo dáva väčší zmysel VPNSecure.me? Vlastnosti oboch VPN sme vzájomne porovnali, konečný výsledok je 6,2/10 – 7,6/10.

Test rýchlosti iTop VPN Free proti VPN Secure Me, kto vyhral?

Rýchlosť sťahovania (download) a nahrávania (upload) dát je asi najdôležitejší parameter, platí to aj o iTop VPN Free a VPNSecure.

Priemerná rýchlosť prvej menovanej bola 40 Mb/s, priemerný výsledok druhej VPN bol 68 Mb/s. iTop Free VPN bola o 28 Mb/s pomalší ako VPNSecure.

Nameraný upload iTop Free VPN činil 40 Mb/s. VPN Secure Me sme namerali rýchlosť 63 Mb/s. Je tak o 23 Mb/s rýchlejšie.

Pri prvej VPN sme namerali priemernú rýchlosť odozvy 116 ms. Odozvu u VPNSecure.me sa nameralo 21 ms. Pri rýchlosti odozvy je menšia hodnota výhodnejšia, takže iTop Free VPN bola o 95 ms horšie.

Skóre po prvej disciplíne iTop VPN Free – VPNSecure.me je zatiaľ 3/10 : 5/10.

Podarí sa iTop Free VPN prehrávať seriály z Netflixu?

Vysoká rýchlosť pripojenia je dôležitým parametrom pre odblokovanie Netflixu, iTop VPN Free to nedokáže. VPN zvyčajne stačí zapnúť a vybrať krajinu, VPNSecure.me Netflix odomknúť nezvláda.

Pokiaľ budete mať VPN, môžete odblokovať videá na YouTube, ktoré sú v Česku skryté. VPNSecure takú zručnosť má. Porovnávaná VPNka funkciu obídenia ochrany YouTube videí obsahuje.

Pri výbere VPN sa oplatí pozerať aj na podporu Multi-Hop pripojenia, ochranu DNS a BitTorrent. Napríklad iTop Free VPN zahŕňa ochranu pred DNS únikom a VPN Secure Me napríklad nezahŕňa funkciu whitelistingu.

V porovnaní funkcií VPN je výsledok 3/10 vs. 5/10.

Ako si vedie iTop Free VPN v šírke ponúkaných krajín a serverov?

Príliš málo serverov môže byť predzvesťou nízkej rýchlosti, iTop VPN Free má 16 serverov. U VPN Secure Me je uvedené 1260 serverov. Prvý z porovnávaných VPN tak ponúka o 1244 menej .

Podobne dôležitý je počet krajín, u VPNSecure robí 5. Druhá z porovnávaných VPN má 6, teda o 26 menej. V tomto porovnaní teda prehráva.

Dôležitým ukazovateľom je tiež počet súčasne pripojiteľných zariadení, ktorých iTop Free VPN pripojí neobmedzene. VPNSecure.me v jeden moment pripojí 5 zariadenia. Celý zoznam parametrov nájdete v článku najlepšie VPN.

Ktoré platformy zvláda iTop Free VPN a aké vedia VPNSecure?

Medzi najdôležitejšie vlastnosti VPN sa radí ponuka podporovaných zariadení, iTop Free VPN zvládne operačný systém Android a zvláda zariadenie s iOS. Druhá VPN z porovnania VPNSecure.me iOS zvláda, zariadenie s Androidom dokáže chrániť.

Krajina pôvodu VPN zohráva úlohu pri zdieľaní informácií o používateľoch s políciou, pretože sa riadi miestnymi zákonmi. iTop Free VPN má pôvod v Hongkongu. Spoločnosť prevádzkujúca druhú z porovnávaných VPN má sídlo v Austrálii.

Program iTop VPN Free nie je v slovenskom jazyku, VPNSecure.me slovensky tiež nevie.

V známkovaní platforiem dosiahla iTop VPN Free výsledku 7/10 a VPN Secure Me získala hodnotenie 10/10.

Cena predplatného iTop Free VPN a VPNSecure.me

VPNSecure je možné objednať už od 2,98 € mesačne, druhú z VPN môžete mať za darmo. Známka za pomer cena/funkcia je 10/10 pre prvú z porovnávaných služieb a 10/10 pre porovnávanú VPN.

Pozor na škodcov na záhrade. Pomôžu vám rôzne typy postrekovačov

0

Mať peknú úrodu a počas pár dní o ňu prísť, je na zlosť. Pokiaľ vidíte, ako strom alebo rastlina pekne „nasadzuje“, ako kvitne a začínajú rásť malé plody, je k zlosti vidieť ju následne chorľavieť a vysychať. Ak chcete predchádzať škodcom, alebo sa im brániť v okamihu, keď už na rastlinách sú, pomôžu vám s nanesením postreku rôzne druhy postrekovačov a rosičov.

Aby vás neobťažovali dlhé riadky ani vysoké stromy

Máte veľkú rolu s dlhými riadkami, ktoré chcete všetky postriekať? Alebo ste pozorovali škodcov na jabloniach a potrebujete ich čo najrýchlejšie a najlepšie ošetriť postrekom? Využiť môžete chrbtové mechanické, akumulátorové, ručné alebo motorové postrekovače. Ich objem sa pohybuje od 0,9 l až do 16 l pri chrbtových modeloch. Pokiaľ potrebujete dosiahnuť vysoko, alebo chcete postriekať viac riadkov, teleskopické nadstavce, medziriadkové aplikátory a mnohé iné vybavenie nájdete v sekcii príslušenstvo.

Postrekom ale môžete rastlinu chrániť nielen pred škodcami. Pomôžete jej aj pred rôznymi chorobami alebo ju môžete dôkladne, a pritom šetrne rosiť. Rosenie oceníte aj v interiéri, stačí použiť ručný postrekovač s nádobou s objemom okolo 1 l.

Aby vám šla práca dobre od ruky

Pre krátke postreky alebo na prácu doma si určite kúpte ručné postrekovače s menšou nádobou na kvapalinu. Využiť ich môžete ako na postreky s kupovanými chemickými prípravkami, tak na tie, ktoré si vyrobíte doma z neškodných, ale pritom účinných ingrediencií. Na vošky môžete skúsiť napr. postrek z vody a saponátu, pričom saponátu stačí pár kvapiek.

K dispozícii sú aj stredne veľké postrekovače, ktoré sa dajú zavesiť na rameno. Neprekážajú, nebolia z nich ruky či ramená, sú ideálne na postrekovanie nižších aj stredne vysokých stromčekov alebo kríkov. Otázkou je, koľko postreku naraz so sebou chcete nosiť, tu je spravidla nádoba veľká okolo 8 – 10 l.

Chrbtové postrekovače si zamilujete na prvé vyskúšanie. Akumulátorové alebo motorové vám úplne uľahčia prácu, aj keby ste postrekovali celý sad pred chorobami, ktoré viniču, slivkám alebo napríklad jabloniam hrozia.

Kvalitné a precízne vyrobené postrekovače kúpite na Hecht.sk.

Krčná čakra

0

Piata krčná čakra je umiestnená na krku, ktoré je sídlom komunikácie a inšpirácie. Má svetlo modrú farbu a patria k nej kamene, ako je tyrkys, ametyst, azurit, akvamarín, angelit, avanturín, celestín, chalcedón, citrín a krištáľ.

Piata čakra obsahuje oblasť krku, spodnej čeľuste, tylu, uši a tiež časť pľúc. Má za úlohu, aby človek dosiahol sebarealizáciu v osobnom i pracovnom živote. Plnil úlohy, ktoré si predsavzal a tiež dokázal vyjadriť svoje pocity. Má odstraňovať blokácie medzi hlavou a telom a podporiť ich spojnicu krk a jeho funkcie. Dýchanie a hlavne rozprávanie.

Harmonizovaná krčná čakra má upravovať slovný prejav, aby bol správny a nezamotával sa do nezrovnalostí alebo informácií, ktoré nikam nevedú. Posilňuje vôľu, aby hovorené slovo nebolo plné emócií, ktoré sú nezvládnuteľné. Nosenie kameňov prináša pokoj a sústredenie.

Chcete sa prečítať viac o ďalších zaujímavých témach, šperkoch, móde alebo drahých kameňoch? Pozrite sa na náš blog. Môžete si tu napríklad prečítať o zaujímavých korundoch lebo o rôznych variantoch vzácneho opálu.

Spoznávame krásy Slovenska

0

Momentálne prechádzame ťažkým obdobím, kedy je náročné opustiť hranice Slovenska a vydať na sa dobrodružstvá do cudziny. Máme však jedno šťastie. Žijeme v krajine plnej horských chodníkov, múzeí a historických mestečiek. Takže strávme toto leto spoznávaním tých najkrajších miest na Slovensku. Ktoré miesta na Slovensku sa oplatí navštíviť? Čítajte ďalej.

Oravský hrad

S celkovým počtom 180 hradov a 425 zámkov je naša malá krajina rozhodne rajom pre milovníkov histórie a rozprávok.

Oravský hrad je jedným z najkrajších a najpôsobivejších stredovekých hradov v krajine. Táto malebná stavba, ktorá sa nachádza na vrchole skalného útesu, pochádza z 13. storočia a dodnes je veľmi dobre zachovalá.

Domaša

Strávte príjemných pár dní s výhľadom na vodu a hory v srdci východného Slovenska. Predstavte si aj spoločnosť priateľov, pokoj a nadštandardné hotelové služby. Dni plné relaxu, wellness a chutného jedla čakajú len na vás. Zbaľte si kufre, do vyhľadávača zadajte ubytovanie Domaša, rezervujte si ho a vyrazte na dni plné oddychu a pohody. Môžete sa túlať lesom alebo sa poprechádzať pri západe slnka. Zažiť môžete aj ranné cvičenie jogy, outdoorové aktivity, spoločenský tanečný večer a ochutnávku skvelých ovocných vín z miestnej produkcie.

Domaša je ideálnym miestom na čas strávený s rodinou a priateľmi, ale čoraz viac je vyhľadávaná na teambuildingy a pracovné stretnutie. Chaty Domaša sú situované v blízkosti vodnej priehrady a zabezpečujú dostatočný počet lôžok podľa počtu ubytovaných.

Banská Štiavnica

Banská Štiavnica rozhodne patrí medzi najkrajšie mestá na Slovensku. Medzi kľúčové miesta, ktoré treba vidieť, patrí Starý zámok, Kostol sv. Kataríny a Slovenské banské múzeum. Nájdete tu aj rady reštaurácií a kaviarní. Nezabudnite sa zastaviť v jednej z nich  na chutné jedlo a dezert. Neobmedzujte sa však len na návštevu centra mesta. Okolo mesta sú tony sopečných kopcov a môžete na ne vyliezť a získať neuveriteľné výhľady na farebnú panorámu mesta.

Praženie kávy je pre mňa nepochopiteľná alchýmia

0

Praženie kávy je pre mňa osobne veľmi nepochopiteľná alchýmia. Keby sa môj manžel nevenoval praženiu kávy na vlastnú päsť, asi by som sa len ťažko pozerala pod ruky skutočným remeselníkom v tejto oblasti, ktorí dokážu uvariť naozaj luxusnú kávu. Môj manžel, ktorý miluje kvalitné zrnkovú kávu a káva je pre neho vo všeobecnosti úplne všetko, sa na „staré kolená“ dal na praženie kávy a je nesmierne spokojný. Zatiaľ našu malú rodinnú kaviareň skôr pozorujem, než pražím, čo ma teší a neviem sa dočkať dňa, keď budem v tejto kaviarni predávať kávu, ktorú praží môj manžel.

Praženie kávy je nevyhnutnosťou.

Praženie kávy je, samozrejme, nevyhnutnosťou. Kávové zrná totiž obsahujú kyselinu chlorogenovú, ktorá spôsobuje neuveriteľnú kyslosť samotných zŕn. Pôsobením tepla sa však väčšina tejto kyslosti odstráni. Len starostlivým pražením samotných zŕn sa rozvinú všetky vône, vynikne ich chuť a štruktúra a zrodí sa lahodná zrnková káva. Potom vám už nič nebráni vychutnať si napríklad obľúbené espresso alebo ristretto.

Praženie kávy niekoľkými rôznymi spôsobmi

Kávu možno pražiť niekoľkými rôznymi spôsobmi. V závislosti od stavu surovej kávy a požiadaviek na konečný výrobok je potrebné zohľadniť aj samotný spôsob praženia. V súčasnosti existuje množstvo metód, ktorých výsledkom je vždy niekoľko rôznych druhov kávy, ktoré samy o sebe zakaždým zanechajú na spotrebiteľovi stopu. Praženie kávy je skutočné remeslo, ktoré je rozšírené nielen v Taliansku, ale aj v iných krajinách sveta. Môj manžel sa tiež chce naučiť tomuto remeslu a pražiť si vlastnú kávu, ktorú budeme potom predávať v našom malom rodinnom podniku. Naše plány sú skvelé, ale máme pred sebou dlhú cestu a nezostáva nám nič iné, len zatnúť zuby a vytrvať až do konca.

TIP od 123jobs.sk: Ak v práci rozkvitnúť?

0

Posledných pár mesiacov bolo pre mnohých z nás veľmi ubíjajúcich. Preto možno aj vy cítite, že by ste potrebovali v práci nejakú zmenu. Napríklad ste zo svojej práce otrávení, unavení a nezvládate sa v nej sústrediť. Nemusíte kvôli tomu meniť zamestnanie. Sú možnosti, ako ožiť aj na svojej aktuálnej pozícii. Čo by vám v tom mohlo pomôcť?

Porozprávajte sa so svojim nadriadeným

Napadá vás, čo by vám mohlo pomôcť k tomu byť na svojej aktuálnej pozícii spokojnejší? Možno by ste potrebovali zvýšenie platu. Alebo by vám pomohlo lepšie vyváženie pracovného a osobného života, napríklad vďaka flexibilnej pracovnej dobe. Skúste sa o tom porozprávať so svojim nadriadeným. V súčasnej dobe sú zamestnávatelia viac zameraní na spokojnosť svojich zamestnancov, pokiaľ teda bude vaša žiadosť rozumná a oprávnená, je veľká šanca, že vám vyjde v ústrety.

Buďte kreatívni

Pravdepodobne máte svoju pracovnú pozíciu a náplň práce v pracovnej zmluve podrobne popísanú. Väčšinou ale aj tak zostane nejaký manévrovací priestor, v rámci ktorého máte trochu voľnosti. Skúste ho využiť a byť kreatívny. Máte nejaké schopnosti, ktoré zatiaľ v pracovnom prostredí nevyužívate, ale mohli by sa hodiť? Možno by ste prišli ešte na niečo ďalšie, čím by ste svojej firme mohli prispieť. Skúste to prebrať aj so svojim nadriadeným, možno nájde spôsob, ako by bolo možné vašu pracovnú náplň obohatiť. A keď nebudete mať možnosť byť kreatívni na svojej aktuálnej pracovnej pozícii, skúste sa naučiť niečo nové na vlastnú päsť. Môžete využiť nejaké z online kurzov alebo webinárov.

Začnite dobrovoľničiť

Niektorí možno nerozumejú tomu, prečo by mali venovať svoj voľný čas niečomu, za čo nebudú mať peniaze. Dobrovoľničenie je ale činnosť, ktorá vám dá oveľa viac. Získate príležitosť zúčastniť sa niečoho veľkého a urobiť svet lepším. Je jedno, či sa bude jednať o mentorovanie novo prichádzajúcich zamestnancov, alebo výpomoc v potravinovej banke. Dobrovoľnícka práca prináša ľuďom dobrý pocit a pocit hlbšieho naplnenia nejakého vyššieho zmyslu, čo často bežná práca neprináša. Zároveň vám ale dobrovoľničenie môže pomôcť vo vašej kariére, pretože tým svojmu zamestnávateľovi ukážete, že ste aktívni a máte tímového ducha. Nový job portál 123jobs.sk ponúka uchádzačom o voľné miesta tisíce ponúk inzercia práce zadarmo. Pre firmy má portál výhodné tarify za inzerciu práce.

Nejnovější články