DomůRady a NávodySpoznávame krásy Slovenska

Spoznávame krásy Slovenska

-

Momentálne prechádzame ťažkým obdobím, kedy je náročné opustiť hranice Slovenska a vydať na sa dobrodružstvá do cudziny. Máme však jedno šťastie. Žijeme v krajine plnej horských chodníkov, múzeí a historických mestečiek. Takže strávme toto leto spoznávaním tých najkrajších miest na Slovensku. Ktoré miesta na Slovensku sa oplatí navštíviť? Čítajte ďalej.

Oravský hrad

S celkovým počtom 180 hradov a 425 zámkov je naša malá krajina rozhodne rajom pre milovníkov histórie a rozprávok.

Oravský hrad je jedným z najkrajších a najpôsobivejších stredovekých hradov v krajine. Táto malebná stavba, ktorá sa nachádza na vrchole skalného útesu, pochádza z 13. storočia a dodnes je veľmi dobre zachovalá.

Domaša

Strávte príjemných pár dní s výhľadom na vodu a hory v srdci východného Slovenska. Predstavte si aj spoločnosť priateľov, pokoj a nadštandardné hotelové služby. Dni plné relaxu, wellness a chutného jedla čakajú len na vás. Zbaľte si kufre, do vyhľadávača zadajte ubytovanie Domaša, rezervujte si ho a vyrazte na dni plné oddychu a pohody. Môžete sa túlať lesom alebo sa poprechádzať pri západe slnka. Zažiť môžete aj ranné cvičenie jogy, outdoorové aktivity, spoločenský tanečný večer a ochutnávku skvelých ovocných vín z miestnej produkcie.

Domaša je ideálnym miestom na čas strávený s rodinou a priateľmi, ale čoraz viac je vyhľadávaná na teambuildingy a pracovné stretnutie. Chaty Domaša sú situované v blízkosti vodnej priehrady a zabezpečujú dostatočný počet lôžok podľa počtu ubytovaných.

Banská Štiavnica

Banská Štiavnica rozhodne patrí medzi najkrajšie mestá na Slovensku. Medzi kľúčové miesta, ktoré treba vidieť, patrí Starý zámok, Kostol sv. Kataríny a Slovenské banské múzeum. Nájdete tu aj rady reštaurácií a kaviarní. Nezabudnite sa zastaviť v jednej z nich  na chutné jedlo a dezert. Neobmedzujte sa však len na návštevu centra mesta. Okolo mesta sú tony sopečných kopcov a môžete na ne vyliezť a získať neuveriteľné výhľady na farebnú panorámu mesta.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek