DomůBývanieOprava fasády rodinného domu: Brúsenie starej omietky, po ktorom dostane fasáda nový...

Oprava fasády rodinného domu: Brúsenie starej omietky, po ktorom dostane fasáda nový nádych

-

Fasáda vášho rodinného domu je jeho tvárou. Je to prvá vec, ktorú návštevník alebo okoloidúci postrehne, a zároveň vypovedá o starostlivosti, akú venujete svojmu domovu. Avšak, čas a poveternostné podmienky môžu na ňu pôsobiť rôznymi neželanými spôsobmi. Medzi ne patrí napríklad aj opotrebovanie a poškodenie omietky.

V takýchto prípadoch prichádza na rad oprava fasády rodinného domu. Jedným zo spôsobov ako sa o svoju fasádu postarať je brúsenie starej omietky, ktoré je kľúčovým krokom pri príprave fasády na novú vrstvu omietky.

Brúsenie starej omietky pre nový šmrnc

Ako sme už spomenuli vyššie, brúsenie starej omietky je významným krokom, ak chceme zabezpečiť lepšiu priľnavosť novej omietky a zároveň tiež odstrániť staré nečistoty. Pre čo najefektívnejšiu prácu existuje špeciálny brúsny stroj s vhodným brúsnym kotúčom, ktorý sa postará o to, že po odstránení starého materiálu budete mať povrch pripravený na nový náter. Netreba zabúdať na to, že je dôležité postupovať opatrne, aby ste zabezpečili rovnomerné brúsenie celej plochy fasády a samozrejme, aby ste ju akokoľvek nepoškodili.

Na rad prichádza nová omietka

Ak brúsenie omietky prebehlo úspešne, nasleduje fáza finálnych úprav a prípravy na nanesenie novej vrstvy omietky. Po oprave povrchových nedostatkov a prípadnej aplikácii základného náteru prichádza na rad aplikácia novej omietky. Počas tejto fázy je dôležité dbať na to, aby ste dodržiavali pokyny od výrobcu a postupovali podľa odporúčaní týkajúcich sa správnej aplikácie a schnutia omietky. Po nanesení novej omietky a jej úplnom zaschnutí je fasáda pripravená na ďalšie kroky, ako je jej farbenie alebo iné finálne úpravy.

Starostlivosť o novú fasádu

Oprava fasády rodinného domu a brúsenie starej omietky môžu byť náročné úlohy, ale s dostatočnou prípravou a správnym postupom môžete dosiahnuť vynikajúce výsledky. S novou vrstvou omietky bude váš dom opäť vyzerať ako nový. Niekedy ale nie je nad pomoc odborníkov, preto nie je hanbou obrátiť sa na profesionálov, ktorí sa venujú fasádam. Tí vám takisto môžu pomôcť aj s následnou údržbou novej fasády, ku ktorej neodmysliteľne patrí pravidelné čistenie fasád.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek