DomůRady a NávodyPripravte sa na sneh a mráz. Čo mať po ruke doma a...

Pripravte sa na sneh a mráz. Čo mať po ruke doma a v aute?

-

K snehu sa viaže množstvo skvelých činností, ale aj množstvo starostí. Predovšetkým môže skomplikovať cestovanie vodičom, ale aj pre majiteľov nehnuteľností a priľahlých pozemkov môže byť nepríjemný. Predsa len, keď veľa nasneží na namrznutý chodník či cestu, je situácia aj životu nebezpečná. Preto je dôležité sa na sneh a mráz dopredu pripraviť. Ktorí „pomocníci“ by vám nemali v aute alebo garáži či pivnici chýbať?

Škrabka na ľad s metličkou

Či už máte vyhrievané okná na vozidle, alebo nie, škrabka na ľad s metličkou by vám v aute nemala chýbať. Napríklad keď snehu za noc pribudne veľa, hravo ho s ňou odpracete. Je „poistkou“ aj pre prípad, že by sa vám vyhrievanie okna pokazilo. Škrabka je vyrobená z pevného materiálu, vydrží aj mrazivé a drsné podmienky. Môžete ju venovať aj ako praktický darček na Vianoce. Tí, ktorí škrabku večne strácajú, budú doslova „spasení“.

Aby vám dvor a príjazdová cesta nekĺzali

V aute je v zime dobré voziť aj nádobku s pieskom alebo jemným štrkom, ktorými by ste si v akútnych prípadoch podsypali cestu pod kolesami, aby ste vyšli v mieste, kde zapadnete. Je to vhodné predovšetkým na horách alebo v miestach, kde cestári často nestíhajú, alebo sa tam ani nedostanú. Doma potom je dobré mať posypovú soľ. Posypová soľ si rýchlo poradí s namrznutým chodníkom k bránke, s príjazdovou cestou aj klzkou terasou, na ktorej je ľad.

Lopata na sneh pre dospelých aj deti

Keď sneh napadne, treba ho odpratať. Niekedy postačí pevná metla, tvrdý zmeták s pevnými a tvrdými štetinami. Keď je snehu viac, pomôže lopata na sneh. Tú môžete kúpiť v mnohých veľkostiach, z rôznych materiálov, dokonca aj s kolieskami, aby ste ťažký „náklad“ nemuseli odnášať. Nechýbajú ani lopaty na sneh pre deti, ktoré budú radi, že sú užitočné, môžu vám pomôcť a zároveň sa naučia dôležitú činnosť.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek