DomůRady a NávodyPozor na škodcov na záhrade. Pomôžu vám rôzne typy postrekovačov

Pozor na škodcov na záhrade. Pomôžu vám rôzne typy postrekovačov

-

Mať peknú úrodu a počas pár dní o ňu prísť, je na zlosť. Pokiaľ vidíte, ako strom alebo rastlina pekne „nasadzuje“, ako kvitne a začínajú rásť malé plody, je k zlosti vidieť ju následne chorľavieť a vysychať. Ak chcete predchádzať škodcom, alebo sa im brániť v okamihu, keď už na rastlinách sú, pomôžu vám s nanesením postreku rôzne druhy postrekovačov a rosičov.

Aby vás neobťažovali dlhé riadky ani vysoké stromy

Máte veľkú rolu s dlhými riadkami, ktoré chcete všetky postriekať? Alebo ste pozorovali škodcov na jabloniach a potrebujete ich čo najrýchlejšie a najlepšie ošetriť postrekom? Využiť môžete chrbtové mechanické, akumulátorové, ručné alebo motorové postrekovače. Ich objem sa pohybuje od 0,9 l až do 16 l pri chrbtových modeloch. Pokiaľ potrebujete dosiahnuť vysoko, alebo chcete postriekať viac riadkov, teleskopické nadstavce, medziriadkové aplikátory a mnohé iné vybavenie nájdete v sekcii príslušenstvo.

Postrekom ale môžete rastlinu chrániť nielen pred škodcami. Pomôžete jej aj pred rôznymi chorobami alebo ju môžete dôkladne, a pritom šetrne rosiť. Rosenie oceníte aj v interiéri, stačí použiť ručný postrekovač s nádobou s objemom okolo 1 l.

Aby vám šla práca dobre od ruky

Pre krátke postreky alebo na prácu doma si určite kúpte ručné postrekovače s menšou nádobou na kvapalinu. Využiť ich môžete ako na postreky s kupovanými chemickými prípravkami, tak na tie, ktoré si vyrobíte doma z neškodných, ale pritom účinných ingrediencií. Na vošky môžete skúsiť napr. postrek z vody a saponátu, pričom saponátu stačí pár kvapiek.

K dispozícii sú aj stredne veľké postrekovače, ktoré sa dajú zavesiť na rameno. Neprekážajú, nebolia z nich ruky či ramená, sú ideálne na postrekovanie nižších aj stredne vysokých stromčekov alebo kríkov. Otázkou je, koľko postreku naraz so sebou chcete nosiť, tu je spravidla nádoba veľká okolo 8 – 10 l.

Chrbtové postrekovače si zamilujete na prvé vyskúšanie. Akumulátorové alebo motorové vám úplne uľahčia prácu, aj keby ste postrekovali celý sad pred chorobami, ktoré viniču, slivkám alebo napríklad jabloniam hrozia.

Kvalitné a precízne vyrobené postrekovače kúpite na Hecht.sk.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek