DomůAktualityNechýbajú vám doma obľúbené vianočné ozdoby?

Nechýbajú vám doma obľúbené vianočné ozdoby?

-

Mnohí z nás rok čo rok obmieňajú ako vianočnú, tak aj veľkonočnú výzdobu. Nie kompletne celú, ale obmenia aspoň niektoré hlavné prvky, zvolia inú podobu pre vonkajšie ozdobenie okien, použijú iné prvky pri adventnom venci… Ktoré vianočné ozdoby sú najobľúbenejšie, Vianoce by bez nich neboli „tie pravé“ a aká je tohtoročná farba Vianoc?

Viva Magenta plná života

Farbou na rok 2023 bola zvolená Viva Magenta, nádherná farba plná života, výrazná kombinácia fialovej, ružovej a červenej. Je neprehliadnuteľná, či už ju zvolíte v sýtom žiarivom tóne, alebo nenápadnejšiu pastelovú. Nové vianočné gule na stromček môžete zvoliť práve v tejto farbe a vzdať jej tak hold. Veľmi dobre sa kombinuje s inými farbami, takže váš stromček môže byť kombináciou Viva Magenty a modrej, bielej, striebornej, zlatej, šedej i temne zelenej, ktorá je tiež veľmi trendy.

Práve vianočné gule sú jednou z najobľúbenejších ozdôb, ktoré používame. Používame radi ale aj zvončeky, anjeliky, hviezdy a vločky, najrôznejšie zápichy tvorené viacerými prvkami naraz, ktoré možno použiť do kvetináčov doma aj vonku.

Vianočné osvetlenie dodá výzdobe iskru

Keď zablikáte alebo posvietite na vianočné gule, trblietavé reťaze alebo napríklad vianočným osvetlením ozdobíte dom, plot, balkón, krb, schodisko vo vnútri alebo čokoľvek iné, vždy je atmosféra sviatočnejšia a vianočná. Preto nesmie vianočné osvetlenie chýbať. Elegantnejšie pôsobia jednoduché biele, deti majú radšej pestré farebné. Dnes už sú aj druhy, kde si môžete farbu nastaviť, ako práve chcete.

Anjelské zvonenie

Krásnou pripomienkou pre všetkých, ktorí sú roky dospelí, je aj „Anjelské zvonenie“. Naši rodičia alebo starí rodičia ho rozsvecovali na vianočnom stole a my, ako deti, sme žasli. K tomu ďalej môžeme viesť naše deti a na chvíľu ich zaujať viac, než televízia.
Vianočné ozdoby nemusia byť drahé. Pozrite sa napr. na famu.sk, kde nájdete aj sviečky, svietniky a mnoho ďalších sortimentov nielen pre kúzlené Vianoce.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek