DomůRady a NávodyTYP ŽENY, KTORÚ BY SI PRIAL TAKMER KAŽDÝ MUŽ: VÄČŠINA Z NICH...

TYP ŽENY, KTORÚ BY SI PRIAL TAKMER KAŽDÝ MUŽ: VÄČŠINA Z NICH SNÍBA O MODROOKEJ TMAVOVLÁSKE OBLIEKAJÚCA VEĽKOSŤ 40 ČI VÄČŠIA

-

O tom, aký typ žien sa mužom zdá ako najatraktívnejší, sa neustále vedú debaty. Dlho sa malo za to, že sa mužom páčia skôr štíhle blondínky. V prieskumoch ale čoraz častejšie víťazia brunetky s modrými očami. Aký typ žien sa teda pánom naozaj páči?

MODROOKÉ TMAVOVLÁSKY TO U MUŽOV VYHRÁVAJÚ
Páni majú radšej blondínky – to je názov slávneho filmu z roku 1953, v ktorom si zahrala Marilyn Monroe, ktorá vtedy bola vnímaná ako ideál krásnej ženy. Doba sa ale mení. V prieskumoch týkajúcich sa atraktivity ženského vzhľadu v posledných rokoch víťazia skôr tmavovlásky. Nie inak tomu bolo v prieskume z roku 2011, v ktorom zodpovedali používatelia sociálnej siete Badoo. Do prieskumu sa zapojila reprezentatívna vzorka 2000 mužov, tí mali v dotazníku oznámiť svoje preferencie ohľadom ženského vzhľadu. Cieľom bolo zistiť, čo ich na ženách priťahuje najviac.

Blondínky v tomto prieskume pohoreli. Nadpolovičná väčšina mužov totiž preferuje tmavovlásky. Brunetky prídu najatraktívnejšie 33,1% a čiernovlásky víťazia u 28,6% mužov. Svetlé vlasy priťahujú iba 29,5% pánov. Úplne najmenej obľúbené sú ryšavky, tie preferuje len 8,8% mužov. Čo sa týka farby očí, jednoznačne u mužov víťazia modré oči. Tie ako svoju preferenciu označilo 40,2% mužov. Na druhom mieste skončila hnedá farba očí (29,2 %), nasledovaná zelenou farbou očí (17,5 %) a na poslednom mieste sa umiestnila oriešková farba očí.

Čo sa týka postavy, 38,8 % mužov uviedlo, že ich vysnívaná partnerka by mala obliekať veľkosť 40 či 42. Iba 10,7 % mužov si prialo, aby ich partnerka bola veľmi chudá a obliekala veľkosť 34 či 36. Postava ženy s krivkami a veľkosťou 44 až 46 bola v prieskume hneď druhá najobľúbenejšia.

PREČO ŽENY PRIŤAHUJÚ TMAVÉ OČI A MUŽE MODRÉ?
Nová štúdia odhalila, že zatiaľ čo pre ženy sú najatraktívnejšie tmavé farby očí, muži preferujú modré oči. Výskum viedol britský dodávateľ kontaktných šošoviek. Na fotkách boli ľuďom digitálne upravené oči do rôznych farieb, všetky ostatné aspekty ich profilu, ktorý bol hodnotený, však zostali rovnaké. Britský expert, psychiater Dr. Alexander Lapa vysvetľuje, prečo to tak je. Čo sa týka toho, prečo ženy priťahujú muži s tmavými očami, psychiater Alexander Lapa sa domnieva, že to súvisí s našimi predkami.

„Je známe, že naši najstarší homosapienskí predkovia pochádzali z oblasti blízko rovníka v strednej Afrike. Byť tak blízko rovníka znamenalo vystavenie sa vysoko intenzívnemu UV žiareniu. Neustále pôsobenie škodlivého UV žiarenia viedlo k prirodzenému výberu. Tí s väčším množstvom melanínu av dôsledku toho s tmavšou kožou a očami mali šancu žiť dlhšie, mali väčšiu šancu dožiť sa dospelosti a splodiť potomkov, ktorým odovzdajú svoje tmavé rysy. To posilnilo tmavšiu pleť, vlasy a oči v genofonde,“ hovorí Dr. Lapa pre Daily Mail.

Popularita modrých očí u žien ale podľa neho s našimi predkami nesúvisí. Domnieva sa, že za ňu môže obraz prezentovaný v médiách. „Kultúrne faktory často určujú kolektívny obraz toho, čo sa považuje za atraktívne. Typicky boli blond vlasy a modré oči vysoko cenené a často zdôrazňované a zobrazované v médiách. Hoci máme všetci svoje špecifické preferencie, často sme vystavení tomu, čo je spoločnosťou považované za atraktívne,“ hovorí Dr. Lapa.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek