DomůRady a NávodyNEVĎAČNÉ DETI: ŠTYRI Z PÄTI SI NEVÁŽI TOHO, ČO MAJÚ. ODBORNICA RADÍ,...

NEVĎAČNÉ DETI: ŠTYRI Z PÄTI SI NEVÁŽI TOHO, ČO MAJÚ. ODBORNICA RADÍ, AKO TO ZMENIŤ

-

Podľa najnovšieho univerzitného prieskumu si väčšina rodičov myslí, že ich deti sú nevďačné, konkrétne takto uvažujú štyria rodičia z piatich. Prečo tomu tak je, skutočne nám práve teraz vyrastá generácia sebcov? Odborníčky radia, ako to zmeniť.

Podľa prieskumu, ktorý nedávno prebehol pod záštitou Univerzity Michigan, si väčšina rodičov myslí, že majú doma malých nevďačníkov. Konkrétne 4 z 5 rodičov sú presvedčení, že si ich potomkovia nevážia to, čo majú. Prieskumu sa zúčastnilo 1125 rodičov majúci daždi vo veku štyri až desať rokov. Viac ako polovica rodičov sa priznala k tomu, že si myslia, že svoje deti príliš rozmaznávajú. Dvaja rodičia z piatich uvádzali, že sú „v rozpakoch z toho, ako sebecky ich dieťa mnohokrát koná“.

Spoluriaditeľka ankety Sarah Clark vysvetľuje pocity dnešných rodičov: „Mnoho rodičov sa obzrie späť do minulosti za svojím detstvom. V porovnaní s ním si hovoria, či svojim deťom nedávajú príliš materiálnych vecí. Rodičia môžu sledovať, ako sa ich potomkovia správajú sebecky, napríklad odmietajú zdieľať veci s ostatnými či hovoria, že sa im nepáči konkrétny darček. Vieme, že vďačnosť je spojená s pozitívnejšími emóciami, silnými putami, väčším zážitkom zážitkov a dokonca má aj výhody pre zdravie. Vďačnosť však nie je to, čo deti obvykle získavajú automaticky, treba ju živiť spôsobom zodpovedajúcim veku.“

Mohlo by Vás zajímat

PR článek