DomůRady a NávodyVyberte si ten najkrajší vianočný stromček a užite si krásne aj ekologické Vianoce.

Vyberte si ten najkrajší vianočný stromček a užite si krásne aj ekologické Vianoce.

-

Vianoce sú časom radosti, rodinných stretnutí a tiež tradičnej výzdoby. Jedným z centrálnych prvkov Vianoc je vianočný stromček. Zatiaľ čo niektorí uprednostňujú živé stromčeky, stále viac domácností volí umelé alternatívy. Prečo je to tak? Aké sú výhody a nevýhody umelých stromčekov a ako si vybrať ten správny?

Umelé vianočné stromčeky si získavajú priazeň stále viac a viac ľudí a známe sú aj v zahraničí. V Chorvátsku ich nazývajú umjetni borovi, v Slovinsku umetne novoletne jelke a v Rumuskubrazi artificiali.

Tieto stromčeky majú množstvo výhod. Umelé stromčeky sú opakovane použiteľné, čo znamená, že ich môžete používať mnoho rokov. To je výhodné nielen z ekonomického hľadiska, ale aj z environmentálneho, keďže znižuje potrebu každoročnej ťažby živých stromčekov.

Je s nimi jednoduchá manipulácia a stromček jednoducho rozložíte a ozdobíte. Navyše nie sú s nim ani žiadne starosti. Nemusíte sa starať o pravidelné zalievanie a tiež donekonečna upratovať opadané ihličie.

Umelé stromčeky sú dostupné v rôznych veľkostiach, tvaroch a farbách. Môžete si vybrať medzi klasickými zelenými, striebornými alebo bielymi a zasneženými stromčekmi.

Jedinou nevýhodou môže byť, že stromčeku chýba prirodzená vôňa, to sa však dá veľmi jednoducho napraviť. Stačí do vázy naaranžovať zopár vetvičiek živej čečiny alebo použiť vonný olej či vonné tyčinky, ktoré rozvoňajú celý domov.

Pri výbere toho správneho umelého stromčeka rozhoduje veľkosť a tvar stromčeka, ktoré uprednostňujete. Dôležité je zmerať výšku stropu a šírku priestoru, kam sa chystáte stromček umiestniť.

Umelé stromčeky sú vyrobené z kvalitných materiálov a v rôznych prevedeniach. Nájdete tu klasické PVC stromčeky, moderné 3D stromčeka a luxusné FULL 3D stromčeky, takže stačí si len vybrať.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek