DomůPre ŽenyMala som vzťah s priateľom aj jeho kamarátom, neviem, čí je moje...

Mala som vzťah s priateľom aj jeho kamarátom, neviem, čí je moje dieťa

-

S priateľom sme mali pohodový vzťah až do chvíle, keď ma zoznámil so svojim dávnym kamarátom. Okamžite medzi nami preskočila iskra a začali sme sa tajne schádzať. Keď som otehotnela, domnievala som sa, že dieťa je môjho oficiálneho priateľa, všetko tomu nasvedčovalo. O svojom tehotenstve som tomu druhému povedala a dohodli sme sa, že náš vzťah ukončíme. Ale keď sa syn narodil, začala som mať pocit, že je podobný tomu druhému. Vlastne by som si priala, aby bol toho druhého, ale bojím sa podniknúť kroky, ktoré by mi dali istotu…

Mal som 24 rokov as priateľom som bola dva roky, keď ma zoznámil so svojim kamarátom, s ktorým sa poznal už od základky a ktorý bol nejaký čas v zahraničí. Bohužiaľ sa stalo, čo asi nemalo. Medzi nami okamžite preskočila iskra. Nedali sme síce na sebe nič poznať, ale bolo mi to jasné, a keď sme potom spolu o tom osudnom večeri hovorili, tak on mi priznal, že cítil to isté. Potom sme sa ešte párkrát stretli na nejakých spoločných akciách, a dohovorili sa, že sa nabudúce stretneme len sami dvaja. Priateľ samozrejme o ničom nevedel, mali sme bezproblémový vzťah, nikdy predtým som mu nebola neverná a som si istá, že on mi tiež nie. Ale toto bolo jednoducho ako blesk.

Priateľov kamarát sa stal mojím milencom

Začali sme sa teda tajne schádzať, trvalo to asi rok. Dávali sme si pozor, aby som neotehotnela, zatiaľ čo s priateľom sme takí opatrní neboli. No a po roku, keď som teda mala vzťah s oboma, som zrazu zistila, že som tehotná. Všetko nasvedčovalo tomu, že dieťa je môjho oficiálneho priateľa. Tomu druhému som povedala, že čakám dieťa, ale že podľa všetkého bude môjho priateľa, a že teda náš vzťah ukončíme. On s tým súhlasil, a prestali sme sa vídať. Môj priateľ bol veľmi rád, že čakáme rodinu, ale ja som sa už v tehotenstve niekoľkokrát pristihla pri myšlienke, že by som si vlastne priala, aby dieťa bolo toho druhého.

Potom sa syn narodil, všetko prebehlo bez komplikácií a syn je zdravý, pekný chlapec. Ale odvtedy, čo sa narodil, stále premýšľam, čí teda skutočne je. Pripadá mi totiž, že je podobný skôr môjmu tajnému priateľovi. On aj môj priateľ sú podobné typy, takže to nie je ľahké určiť, ale mám pocit, že v ňom toho druhého vidím. Je ale možné, že ho v ňom jednoducho vidieť chcem, pretože naňho stále myslím a nemôžem naňho zabudnúť.

Priala by som si, aby dieťa bolo môjho milenca

On k nám občas zájde na návštevu so svojou novou priateľkou, baví sa s mojím priateľom, ja s jeho priateľkou sa bavíme o deťoch, aj keď oni ešte rodinu nemajú. Mám vždy taký zvláštny pocit, keď sa on hrá alebo rozpráva s mojím synom. Občas cítim, že tiež tuší, že by to mohlo byť jeho dieťa. Ale nikdy ma kvôli tomu nekontaktoval, okrem týchto spoločných akcií sa nijako nevídame.

Neviem, či by som mala požiadať o test otcovstva. Na jednu stranu by som si vlastne z celého srdca priala, aby dieťa bolo mojej tajnej lásky, na druhú stranu neviem, čo potom. Keby bol syn môjho priateľa, vlastne by som bola asi sklamaná, že táto moja tajná nádej, že ma s tým druhým niečo spája, by padla. Ale keby bol toho druhého, neviem, ako by sa on k tomu postavil. Asi by som sa s ním mala porozprávať, či testy urobiť a čo potom, ak by bolo dieťa jeho, ale stále sa k tomu nemôžem odhodlať…

Mohlo by Vás zajímat

PR článek