DomůPre ŽenyPriateľ zakázal, aby moja matka strážila dieťa. Neviem prečo. Asi sa niečo...

Priateľ zakázal, aby moja matka strážila dieťa. Neviem prečo. Asi sa niečo stalo!

-

Má skvelý vzťah s matkou, ale jej priateľovi to nie je vhod. Má skvelý vzťah s matkou, ale jej priateľovi to nie je vhod.Zdroj: Shutterstock.com
Vyrastali sme bez otca, ale mamka sa vždy snažila, aby sme mali so sestrou pekné detstvo, a to sa jej darilo. Veľmi rada na svoje detstvo spomínam. Dnes som dospelá, s priateľom máme dve malé deti, ale problém je v tom, že priateľ nemá moju mamku rád a snaží sa naše kontakty aj jej kontakt s vnúčatami maximálne obmedzovať. Pritom mu mamka nič neurobila, navyše on nemá dobré vzťahy ani so svojimi rodičmi.

Svokra mi zakázala ukázať dcéru mojej vlastnej mame a ja viem, že má pravdu
Odmalička som vyrastala iba s mamkou ao rok mladšou sestrou. Otec od nás odišiel, keď sme boli ešte úplne malé, vôbec si ho nepamätáme, už sa nám potom nikdy neozval. Prednedávnom sme sa dozvedeli, že zomrel, ale už to pre nás bola celkom bezvýznamná informácia. Aj keď sme boli samy iba s mamkou, mám na detstvo krásne spomienky. Mamka sa naozaj snažila, aby nám so sestrou nič nechýbalo, na víkend sme vždy išli na nejaký výlet, bolo to veľmi pekné. Mamka už nemala žiadnu známosť, pokiaľ viem, aspoň nikdy o nikom nehovorila a nikoho nám nepredstavila, a boli sme jednoducho tri dievčatá.

Priateľ bojkotuje moju matku, nevychádza ani so svojou rodinou

Mamka dnes žije sama, sestra už sa tiež odsťahovala a žije s priateľom. Napriek tomu ale za ňou jazdíme a snažíme sa venovať jej nejaký čas. Problém je v tom, že sa to nepáči môjmu priateľovi. S priateľom sme päť rokov a máme dve malé deti. Náš vzťah je už nejaký čas nahnutý a dôvodom je tiež to, že jemu vadí moja mamka a to, že s ňou mám pekný vzťah. On sám so svojimi rodičmi nevychádza práve dobre, ja s nimi vychádzam lepšie ako on.

Zakazuje mi za mamkou jazdiť, nechce, aby strážila naše deti. Pritom mamka mu nikdy nič neurobila, dokonca nám dala polovicu pozemku, aby sme mohli stavať. Ale priateľ nechcel, že nechce bývať vedľa nej. Nevyčítala som mu to, ale to, že sa snaží obmedzovať náš kontakt a jej kontakt s vnúčatami, mi vadí. K mamke môžem ísť len raz za štrnásť dní, inak je úplne oheň na streche, a aj tak si vždy vypočujem, aký som mamánik a kdesi čosi.

žena muž hádka Zdroj: Shutterstock.com

Nechce, aby moja matka strážila naše deti

A ešte väčší problém je so strážením. Priateľovi rodičia aj moja mamka naše deti milujú a sú ochotní strážiť, aj keď moja mamka na rozdiel od priateľových rodičov ešte pracuje. Ale priateľ si nepraje, aby moja mamka veľmi strážila. Navrhovala som, že by to mohlo byť na striedačku, raz jeho rodičia, raz moja mamka. Nepotrebujeme stráženie zase tak často, som na rodičovskej dovolenke, ale občas jednoducho potrebujem k lekárovi alebo niečo zariadiť a nechcem brať deti so sebou. Pritom priateľovi rodičia aj moja mamka býva zhruba rovnako ďaleko od nás.

Moja mamka dokonca bola ochotná strážiť, keď bol starší syn len ročný, to si priateľovi rodičia netrúfali, čo som chápala, sú staršie ako mamka, ale priateľ im to vyčítal. Napriek tomu nechce, aby moja mamka strážila tak často ako oni. Dokonca povedal, že inak zakáže svojim rodičom strážiť úplne. Pritom on sám strážiť nechce a moja mamka tiež nemôže kvôli práci strážiť stále. Keby sa striedali, bolo by to najlepšie, ale priateľ je jednoducho na moju mamku vysadený a takto to dopadá. Neviem, ako to riešiť, naozaj mi vadí, že priateľ takto bezdôvodne nasadzuje na moju rodinu, niekedy si hovorím, či snáď nežiarli, že máme na rozdiel od nich dobré vzťahy.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek