DomůBývanieObľúbené detské postele pre chlapcov a dievčatá

Obľúbené detské postele pre chlapcov a dievčatá

-

Aj keď spánok večer deťom kazí náladu, pretože im nedovolí pokračovať v zábave, keď si ľahnú do krásnej postele, zlá nálada poľaví. Ako by ale mala vyzerať ideálna posteľ, aby ľahko prirástla dieťaťu k srdcu? Preskúmali sme najčastejšie požiadavky malých spáčov a tu sú výsledky.

Čo musí mať posteľ pre deti

Deti majú na posteľ úplne iné požiadavky ako dospelí. Okázalé čalúnené dvojlôžko u nich nezaboduje. Už vôbec nie nenápadná posteľ. Detská postieľka by mala žiariť jednou výraznou farbou, ktorá figuruje aj na ostatnom nábytku v izbičke. Ideálne by to mal byť obľúbený odtieň dieťaťa, ktoré v izbe býva.

Okrem farieb by mala detská posteľ vynikať pohodlím. Deti síce nebudú tak ľahko bolieť chrbát, ale napriek tomu sa im na nepohodlnom a preležanom matraci bude ťažko zaspávať. Tým skôr, keď cez deň nevyčerpajú všetku energiu. Po zaľahnutí sa dieťa pod perinou musí cítiť bezpečne, a to aj po zhasnutí.

Poschodové postele sú na špičke

Pomyselné prvé miesto v detskom rebríčku obľúbenosti postelí si dlhodobo drží poschodovej postele. Je to zvláštne, ale deti z nejakého dôvodu priťahuje netradičné miesto na spánok. Vyvýšené lôžko na poschodí je pre to ako stvorené, ale rovnako nadšení budú malí dobrodruhovia aj zo spánku v stane, alebo dokonca pod širákom.

Keď sa vrátime k poschodovej posteli, deti na nich fascinuje veľkosť a možnosť vyliezť hore po rebríku alebo schodíkoch, kde na ne nikto nebude môcť dosiahnuť. Teda okrem bezpečného pohladenia od rodičov. Okrem toho poschodová posteľ skvele poslúži pri detských hrách. Stačí trocha fantázie a zmení sa na čokoľvek.

Malým deťom kúpte zábranu

Nezabudnite, že malé deti potrebujú zvýšenú mieru bezpečia. To sa týka nielen každodenného života, ale aj spánku. Preto im kúpte posteľ so zábranou. Tá im nedovolí skĺznuť z matraca na zem, aj keby sa im zdal ten najdivokejší sen na svete. Tým pádom do rána zostanú v poriadku a pod perinou.

Zábrana alebo zábradlie nemusí byť po celej dĺžke lôžka. Časté sú zábrany len do polovice dĺžky, ktoré dovolia dieťaťu v prípade potreby pohodlne vstať a odísť na záchod alebo za rodičmi. Zároveň ale neumožní z postele spadnúť. Výber variantu je na vás a potrebe vášho dieťaťa. Zábrana býva len na jednej strane, takže sa jej zbavíte otočením postele touto stranou k stene.

Aké postele majú radi chlapci

Malí raubíri si pri posteliach všímajú členitosť a čokoľvek, čo by sa mohlo v okamihu stať vyzývajúcou prekážkou na prekonanie. Môže to byť napríklad vysoké čelo, ktoré budú chcieť chlapci zo začiatku preliezť, neskôr pravdepodobne aj preskakovať. Naopak nie sú potrebné žiadne zbytočné ozdoby, ktoré väčšina chlapcov neocení.

Vzhľadom k tomu, že chlapci budú na posteli často šantiť aj cez deň, hodí sa vybrať pevný variant, ktorý sa len tak nerozsype. Pokiaľ ide o farbu, zaboduje tmavé drevo alebo kombinácia v zelených a modrých tónoch. Samozrejme môže byť aj iná farba, pokiaľ ju má dieťa rado.

Aké postele majú rady dievčatá

Delenie na chlapcov a dievčatá berme s rezervou, ale napriek tomu dievčatá poteší skôr pohodlná a vyvážená posteľ, ktorá vyniká dotiahnutím tvarov a zmyselností. Musí ich zaujať na pohľad a musí mať šmrnc. Drobné prehrešky v detailoch vzhľadu nebudú malé nezbednice prijímať ľahko a s úsmevom, naopak ich nahnevajú.

Posteľ pre dievčatá musí byť krásna v noci po rozsvietení svetla v izbičke aj vo dne vo svite slnka. Ideálna je farebná kombinácia bielej alebo krémovej s pastelovými tónmi strednej sýtosti, ktoré veľmi nerušia a nepôsobia agresívne. Vítanou je aj variant prírodného dekoru dreva. V tomto prípade je najlepšie svetlé prevedenie.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek