DomůRady a NávodyTIP od 123jobs.sk: Ak v práci rozkvitnúť?

TIP od 123jobs.sk: Ak v práci rozkvitnúť?

-

Posledných pár mesiacov bolo pre mnohých z nás veľmi ubíjajúcich. Preto možno aj vy cítite, že by ste potrebovali v práci nejakú zmenu. Napríklad ste zo svojej práce otrávení, unavení a nezvládate sa v nej sústrediť. Nemusíte kvôli tomu meniť zamestnanie. Sú možnosti, ako ožiť aj na svojej aktuálnej pozícii. Čo by vám v tom mohlo pomôcť?

Porozprávajte sa so svojim nadriadeným

Napadá vás, čo by vám mohlo pomôcť k tomu byť na svojej aktuálnej pozícii spokojnejší? Možno by ste potrebovali zvýšenie platu. Alebo by vám pomohlo lepšie vyváženie pracovného a osobného života, napríklad vďaka flexibilnej pracovnej dobe. Skúste sa o tom porozprávať so svojim nadriadeným. V súčasnej dobe sú zamestnávatelia viac zameraní na spokojnosť svojich zamestnancov, pokiaľ teda bude vaša žiadosť rozumná a oprávnená, je veľká šanca, že vám vyjde v ústrety.

Buďte kreatívni

Pravdepodobne máte svoju pracovnú pozíciu a náplň práce v pracovnej zmluve podrobne popísanú. Väčšinou ale aj tak zostane nejaký manévrovací priestor, v rámci ktorého máte trochu voľnosti. Skúste ho využiť a byť kreatívny. Máte nejaké schopnosti, ktoré zatiaľ v pracovnom prostredí nevyužívate, ale mohli by sa hodiť? Možno by ste prišli ešte na niečo ďalšie, čím by ste svojej firme mohli prispieť. Skúste to prebrať aj so svojim nadriadeným, možno nájde spôsob, ako by bolo možné vašu pracovnú náplň obohatiť. A keď nebudete mať možnosť byť kreatívni na svojej aktuálnej pracovnej pozícii, skúste sa naučiť niečo nové na vlastnú päsť. Môžete využiť nejaké z online kurzov alebo webinárov.

Začnite dobrovoľničiť

Niektorí možno nerozumejú tomu, prečo by mali venovať svoj voľný čas niečomu, za čo nebudú mať peniaze. Dobrovoľničenie je ale činnosť, ktorá vám dá oveľa viac. Získate príležitosť zúčastniť sa niečoho veľkého a urobiť svet lepším. Je jedno, či sa bude jednať o mentorovanie novo prichádzajúcich zamestnancov, alebo výpomoc v potravinovej banke. Dobrovoľnícka práca prináša ľuďom dobrý pocit a pocit hlbšieho naplnenia nejakého vyššieho zmyslu, čo často bežná práca neprináša. Zároveň vám ale dobrovoľničenie môže pomôcť vo vašej kariére, pretože tým svojmu zamestnávateľovi ukážete, že ste aktívni a máte tímového ducha. Nový job portál 123jobs.sk ponúka uchádzačom o voľné miesta tisíce ponúk inzercia práce zadarmo. Pre firmy má portál výhodné tarify za inzerciu práce.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek