DomůPre ŽenyS priateľom si nerozumieme v sexe, miluje ma, milenku nemá, neviem, čo...

S priateľom si nerozumieme v sexe, miluje ma, milenku nemá, neviem, čo za tým je

-

S priateľom máme dobrý vzťah, teraz čakáme druhé dieťa. Priateľ je rodinný typ, venuje sa synovi, pomáha mi, rekonštruuje pre nás dom. Nerozumieme si len v jednej oblasti, bohužiaľ celkom dôležité – v sexe. Priateľ ako by nemal žiadnu potrebu fyzického kontaktu, pokiaľ nevyjde iniciatíva odo mňa, tak od neho nikdy. Myslela som, že sa to časom zmení, ale to sa nestalo. Naopak mám pocit, že sa spoločným chvíľam vyhýba…

S priateľom sme spolu štyri roky, máme ročného chlapčeka a teraz som v 5. mesiaci tehotenstva. Deti sme chceli, obe sú plánované. Chceli sme ich takto rýchlo za sebou, aby k sebe mali vekovo blízko a my to zvládli prakticky pri jednej rodičovskej. S priateľom máme veľmi pekný vzťah, je skvelý otec, synovi sa veľa venuje, rekonštruuje dom, aby sme sa tam ako rodina zmestili a mali všetko pohodlie, pomáha mi, je naozaj pozorný.

Priateľ nemá vôbec záujem o intimitu

Jediný problém je, že si príliš nerozumieme v sexe. Priateľ bol od začiatku v sexe dosť pasívny, aktivita musela vyjsť vždy odo mňa. Najskôr mi to nevadilo, predpokladala som, že sa to časom zmení, že sa možno len zo začiatku hanbí, ale bohužiaľ. Pokiaľ nie som iniciatívne ja, tak sa u nás v spálni nič nedeje. Ja by som ale uvítala, keby ten záujem vyšiel niekedy aj od neho, aby som mala pocit, že som žiaduce a že po mne túži.

To sa ale nedeje a mne to čoraz viac vadí. Nie som žiadna nymfomanka, ale sexuálny život podľa mňa do vzťahu jednoducho patrí. Teraz sme napríklad často unavení, on chodí do práce a ešte pracuje na dome, ja som tehotná a starám sa o staršieho syna, ale napriek tomu by sa mi páčilo stráviť večer iba vo dvojici, urobiť si pohodu, nemuseli by sme mať vždy sex, ale mať večer pre seba, keď malý zaspí. Už som o tom s priateľom veľakrát hovorila, že by som rada trávila viac večerov iba s ním, že mi jeho blízkosť a intimita chýba.

Vyhýba sa chvíľam, kedy by sme boli len spolu

Ale on vždy povie, že je unavený, alebo že máme návštevu, čo je pravda, pretože u nás sú veľmi často až do večera kamaráti, čo mu pomáhajú s prácou na dome, alebo susedia. Ja ich mám rada, ale sama by som tie návštevy obmedzila, aby sme mali viac času pre seba. Lenže priateľ ich vždy pozýva, až mám podozrenie, či to nerobí preto, aby sa vyhýbal chvíľam, kedy budeme len sami dvaja.

Pritom inak vychádzame naozaj dobre, nehádame sa, doma všetko funguje, ale tento nedostatok záujmu o mňa ako ženu z priateľovej strany ma trápi. Jemu to ale, zdá sa, nevadí, s rodinným životom je zjavne spokojný, užíva si rolu otca, stále niečo vymýšľa na dome. Ja sa na neho tiež nemôžem sťažovať, ale v tej intímnej oblasti naozaj spokojná nie som, a aj keď to priateľ odo mňa vie, tak s tým očividne nemieni nič robiť. Pritom v tom nie je žiadna iná žena, tým som si istá.

Ešte si hovorím, že možno až deti povyrastú a dom bude hotový, tak na seba budeme mať viac času a možno bude mať viac chuti, ale zase sa bojím, že to už spolu budeme nejaký čas a nebudem pre neho tak atraktívne. Takže mám vlastne z budúcnosti nášho vzťahu v tomto smere dosť obavy, je mi ľúto, že si spoločný čas neužívame aj ako pár. Ja ho milujem a nechcem sa s ním kvôli tomu rozchádzať alebo tak niečo, ale naozaj ma to trápi.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek