DomůPre ŽenyKrčná čakra

Krčná čakra

-

Piata krčná čakra je umiestnená na krku, ktoré je sídlom komunikácie a inšpirácie. Má svetlo modrú farbu a patria k nej kamene, ako je tyrkys, ametyst, azurit, akvamarín, angelit, avanturín, celestín, chalcedón, citrín a krištáľ.

Piata čakra obsahuje oblasť krku, spodnej čeľuste, tylu, uši a tiež časť pľúc. Má za úlohu, aby človek dosiahol sebarealizáciu v osobnom i pracovnom živote. Plnil úlohy, ktoré si predsavzal a tiež dokázal vyjadriť svoje pocity. Má odstraňovať blokácie medzi hlavou a telom a podporiť ich spojnicu krk a jeho funkcie. Dýchanie a hlavne rozprávanie.

Harmonizovaná krčná čakra má upravovať slovný prejav, aby bol správny a nezamotával sa do nezrovnalostí alebo informácií, ktoré nikam nevedú. Posilňuje vôľu, aby hovorené slovo nebolo plné emócií, ktoré sú nezvládnuteľné. Nosenie kameňov prináša pokoj a sústredenie.

Chcete sa prečítať viac o ďalších zaujímavých témach, šperkoch, móde alebo drahých kameňoch? Pozrite sa na náš blog. Môžete si tu napríklad prečítať o zaujímavých korundoch lebo o rôznych variantoch vzácneho opálu.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek