DomůBývanieVždy preverujte bonitu ľudí, ktorých máte v podnájme!

Vždy preverujte bonitu ľudí, ktorých máte v podnájme!

-

Prenajímanie nehnuteľností nie je nijako jednoduchou vecou a vo veľkom percente prípadov sa u nás stáva, že nakoniec končí neuhradeným nájomným, alebo dokonca poškodeným majetkom. Pre všetko tu platí jedna zásadná vec. Veľa majiteľov nehnuteľností skrátka nekontroluje bonitu ubytovaných klientov, kým sa po prvýkrát nespáli. Lenže to už väčšinou býva neskoro a na svete sú nepríjemné straty ako financií, tak aj času a materiálu.

SPRÁVA NEHNUTEĽNOSTÍ JE MOŽNOSŤOU, AKO SA NEBÁŤ KLIENTOV
Existujú dokonca aj služby, ktoré sa postarajú o to, aby u vás boli ubytovaní iba klienti s dostatočnou bonitou. Jednou z možností je správa nehnuteľností ako sú byty a domy, alebo dokonca aj celé nájomné domy.

Správa domov počíta s tým, že v rámci ubytovania bude sledovať bonitu ubytovaných klientov a každý, kto do zverenej nehnuteľnosti prejde, musí splniť podmienky sita. To počíta s tým, že klient nemá žiadne záväzky v omeškaní voči bývalým majiteľom nehnuteľnosti ani voči bankám a podobným organizáciám. Je buď zabezpečeným študentom, alebo pracujúcou osobou na plný úväzok či SZČO. Správa nehnuteľností vám tak v tomto ohľade ušetrí neoceniteľný kus práce.

POUŽÍVAJTE VEREJNÉ REGISTRE
Ďalšou možnosťou, ako môžete prejsť bonitu klientov, je používanie verejných bankových a nebankových registrov. Registrov je celý rad a nie každý sa musí nutne týkať dlžníkov. Registre sa pochopiteľne týkajú aj ľudí s pôžičkami a hypotékami, ktoré plnia podľa zmluvných podmienok. Najčastejšie používaný a verejnosťou najznámejší je register SOLUS, ktorý používajú nielen ľudia, ale aj spoločnosti na kontrolovanie bonity klientov.

NEZABUDNITE NA DOSTATOČNÚ KAÚCI
Kaucia je jednou z vecí, ako sa môžete ochrániť pred nepoctivými klientmi. Nečestní klienti ju väčšinou nechcú platiť, čím spoznáte, že niečo nie je v poriadku. Základnou kauciou býva výška dvoch až troch nájmov a vám poskytuje finančnú istotu na nápravu prípadných škôd.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek