DomůRady a NávodyZemplínska Šírava je krásnym miestom na jesennú dovolenku

Zemplínska Šírava je krásnym miestom na jesennú dovolenku

-

Pôvodne sa hovorilo Zemplínskej Šírave Vihorlatská nádrž, alebo tiež Zemplínska, Podvihorlatská sĺňava. Ide o vodnú nádrž na východe Slovenska v povodí Bodrogu pod Vihorlatskými vrchmi. Ide o druhú najväčšiu vodnú priehradu na Slovensku, čo sa týka veľkosti vodnej plochy. Čo sa týka jej celkového objemu vody, ide o tretiu najväčšiu vodnú priehradu na Slovensku. Ľudia sa tu na rekreáciu radi vydávajú, a tak je tu celkom 7 rekreačných stredísk. Vodná časť nádrže je chráneným areálom.

Užite si prechádzky, rybolov aj prírodu

Na Šírave toho môžete zažiť mnoho. Ľudia tu jazdia za kúpaním, aj vodnými športmi, rybolovom, cykloturistikou alebo pešou turistikou. Okolité Vihorlatské vrchy k tomu doslova nabádajú. Priemerná doba slnečného svitu na jazere je cca 2200 hodín za rok. Ide vďaka tomu o jedno z najteplejších miest na Slovensku.

Čo sa týka ubytovania, môžete využiť rôzne typy úrovne, na svoje si prídu tí, ktorí vyhľadávajú kempy aj tí, ktorí si chcú užiť pohodlie v trojhviezdičkovom hoteli alebo rehabilitačnej zotavovni. Napríklad stredisko Kaluža ponúka aquapark s celoročnou prevádzkou.

Turistické chodníky sú pripravené v pohorí Vihorlatských vrchov, ktoré sa týčia nad Zemplínskou Šíravou. Cieľom, ktorý ľudia radi vyhľadávajú, je jazero Morské oko, ku ktorému sa môžu veľmi dobre dostať aj rodiny s malými deťmi. Vystúpať môžete aj na najvyšší vrch pohoria Vihorlat, z ktorého sa pozriete na Michalovce so Zemplínskou Šíravou alebo Sninský kameň.

Vyberte si ubytovanie ideálne práve pre vás

Pozrime sa na ubytovanie Zemplínska Šírava, vybrať si môžete napr. veľmi pekné chatky a ubytovať sa s celou rodinou. Stravu si môžete pripraviť sami, alebo sa môžete zastaviť v niektorých z reštaurácií v rekreačných strediskách.

Či už sa vydáte na Zemplínsku Šíravu kedykoľvek v roku, čaká vás krásne prostredie a množstvo času, ktorý budete môcť stráviť v spoločnosti prírody a tých, ktorých máte radi.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek