DomůRady a NávodyStrácate sa v trendoch týkajúcich sa líčenia? Toto pristane všetkým a zvládne...

Strácate sa v trendoch týkajúcich sa líčenia? Toto pristane všetkým a zvládne to každá

-

Aj oblasť make-upu podlieha móde. Pred dvoma rokmi letelo kontúrovanie tváre, vlani sa kládol dôraz na precízne vykreslené obočie, frčia farebné linky a tiež farebné obočie, je ale pár vecí, ktoré nech trendy určujú čokoľvek, z módy jednoducho nevyjdú. Rovnako ako napríklad čierne lodičky alebo biele tričko. Ktoré evergreeny stoja na vrchole už minimálne sto rokov a osvojiť si ich oplatí?

Korektor je kráľovský vynález. Od čias, keď prišiel na trh, ho nemožno vyvážiť ani zlatom. Maskuje kruhy pod očami, pupienky, prasknuté žilky a ďalšie nedokonalosti pleti. Správny výber farby korektora je podstatný, ale potom s ním nenápadne zakryjete doslova všetko.

Ruž by mala byť v kozmetickej taštičke každej ženy. Dodáva pleti zdravý ružoliaci nádych. Väčšina make-up artistov sa zhoduje na tom, že krémová tvárenka je len pre skúsených, ideálne je voliť púdrovú, s ktorou je práca oveľa jednoduchšia, nestane sa vám, že by ste s ňou mali na tvári nevzhľadné škvrny.

Vyplnenie obočia by tiež malo byť samozrejmosťou a nikdy nevyjde z módy. Hoci hrúbka obočia sa počas desaťročí výrazne menila, vždy bolo celistvé. Jediný, kto kedy nosil delené obočie, boli rapperi na prelome tisícročia a vďaka bohu im to vydržalo len chvíľu. Takže či už tenké, alebo hrubé, hlavne vyplnené.

Čierna linka je jednou z najdlhších make-up tradícií na svete. Čierna linka vytvorená z popola je dokonca staršia ako toaletný papier a to naozaj oveľa. Líčili sa tak už starí Egypťania, a keď sa niečo udržalo v móde vyše 4000 rokov, je dosť nepravdepodobné, že by to niekedy z módy vyšlo.

To isté platí o čiernej riasenke. Aj jej história sa datuje až do 19. storočia, kedy vznikla prvá riasenka, a síce kefka namáčaná do popola. Maskaru majú vo svojej kozmetickej výbave snáď všetky ženy a to aj tie, ktoré tvrdia, že sa nelíčia. Hoci v niektorých desaťročiach sa nosili farebné riasy, jednu dobu dokonca aj biele, najpredávanejšou farbou riasenky bola ale vždy čierna.

Tiene si vyrábali ženy snáď v každej ére. Ich popularita síce kolísala, nikdy ale úplne nezmizli a ťažko niekedy zmiznú. Pomocou tieňov je možné vytvarovať oko, zväčšiť ho či zmenšiť, oči pri sebe oddialiť, padajúce viečka opticky zdvihnúť…

Červený rúž je bez diskusie niečo, čo prežije nás všetkých. Milovali ju ženy po celom svete naprieč storočiami a desaťročiami a šanca, že by niekedy niekto povedal, že červený rúž sa niekam nehodí alebo, že je out, je asi rovnako vysoká ako, že vás porazí zaparkované auto.

Základná starostlivosť a to ako o svoju pleť, tak o svoje náčinie. Pravidelné čistenie a výmena štetcov, hydratovanie pleti a ochrana pred slnečným žiarením by mali byť úplná samozrejmosť.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek