DomůRady a NávodyMóda do kancelárie: Nebuďte šedá myš

Móda do kancelárie: Nebuďte šedá myš

-

Obliecť sa vhodne do zamestnania nie je len tak, preto sa často nevedomky dopúšťame zbytočných módnych prešľapov. Máme pre vás užitočné rady, ako sa ich do budúcnosti vyvarovať a zároveň byť trendy.

Už dávno našťastie neplatí, že móda do zamestnania stelesňuje nekonečné varianty nudných nohavicových či sukňových kostýmov s košeľami. Formálne hranice sa značne rozvoľnili (týka sa aj pánskeho odievania), a my tak môžeme voliť ležérnejšie a tiež pohodlnejšie modely. To však neznamená, že by sme mali rezignovať na eleganciu.

Džínsy do práce. Áno, alebo nie?

Obľúbenosť denimových nohavíc nepozná hraníc. Je ale vhodné obliekať ich do práce? Veľa záleží, akého typu je vaše zamestnanie, ale dá sa povedať, že vo väčšine profesií to prípustné je, pokiaľ sa rešpektujú dve pravidlá. Po prvé by džínsy nemali byť oprané, rozstrapkané, pošité flitrami atď. Druhé pravidlo hovorí, že veľkú úlohu hrá aj to, čo k nim oblečiete. Do práce k rifliam teda voľte elagantný top, blúzu, košeľu či sako. Outfit potom dotvorte kvalitným pásikom a vhodnou obuvou.

Oblečenie kupujte premyslene

Mnoho žien nakupuje oblečenie spontánne a impulzívne, pri vytváraní pracovnej garderóby sa to však príliš nevypláca. Je naopak žiaduce mať jasno o možných kombináciách a dokupovať jednotlivé súčasti úplne cielene. Nedá sa odporučiť ani prehnaná snaha zaobstarať všetko za čo najnižšiu cenu. Kvalitné a nadčasové outfity môžu vo vašom šatníku s úspechom „prežiť“ niekoľko rokov.

Vyzývavosť sa v práci nenosí

Základom sú neutrálne farby ako béžová či šedá, ktoré môžete oživiť pestrými či zaujímavo vzorovanými šatky, kabelkami a topánkami. Nápadné oblečenie sa pre všedné dni príliš nehodí, pretože sa rýchlo pozerá a „onosí“. Do práce pochopiteľne nepatria ani extra krátke sukne, šortky či hlboké výstrihy.

Úpletové šaty nemajú chybu

Prečo? Napríklad preto, že vám zaistí ochranu pri chladnom počasí, dostatok pohodlia av neposlednom rade nekrčivosť. Úplety sú veľmi ženské a variabilné. Ostatne v nich môžete po práci (so slávnostnejšími doplnkami) zamieriť napríklad rovno do divadla.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek